Kocaali'de Kutlu Doğum Haftası

Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Kocaaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Kocaaali İlçe Müftüsü Yusuf Akkuş vatandaşları gezerek gül dağıttılar.

Kocaali'de Kutlu Doğum Haftası

İlçe müftüsü Akkuş ilk olarak Belediye başkanı Acar’ı makamında ziyaret ederek gül verdi.

Daha sonra Başkan ve Müftü birlikte esnafı ve vatandaşları dolaşarak kırmızı gül dağıtıp Kutlu doğum haftasını kutladılar.

Başkan Acar “Peygamberimizin (s.a.v) dünyaya teşriflerinin kutlanıldığı Kutlu Doğum Haftası’na ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz doğumundan ölümüne kadar hayatını bütün insanlığa iyiyi doğruyu göstermek, kötü ve zararlı olan şeylerden insanları uzaklaştırmak için harcadı.

Peygamberimiz içerisinde sonsuz sevgi taşıyan bir insandı. Peygamberimizin yaşantısını ve davranışlarını kendimize örnek almalıyız onu hayatımızın her anında yaşamalıyız” dedi. İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını kutlayan ve hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Acar , vatandaşlarla da sohbet etti.

Ayrıca Kutlu doğum haftası sebebiyle 18 nisan Pazar günü saat 20 de düğün salonunda bir etkinlik yapılacak ve bu etkinliğe butun herkes davetlidir dedi.

Ridvan KARA

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 00:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER