Kocaali’nin turizmi masaya yatırıldı

Sakarya Turizm Platformu Başkanı İhsan Mahmutoğulları, Platform Genel Sekreteri Ali Aktaş ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Yard. Doç.Dr. Hüseyin Yorulmaz, Kocaali Kaymakamlığının düzenlemiş olduğu, programa katılmak üzere Kocaali’ye geldi.

Kocaali’nin turizmi masaya yatırıldı

Turizm Kültür Derneği Lokali’nde gerçekleştirilen toplantıda, Kocaali’de turizmin geliştirilmesi adına yürütülmesi gereken faaliyetlerin ön görüşmesi yapıldı.

Kocaali hak ettiği yerde değil
Kocaali’nin tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra birçok doğal güzellikleri bünyesinde barındırmasına rağmen turizm konusunda hak ettiği yerde olmadığını vurgulayan Sakarya Turizm Platformu Genel Sekreteri Ali Aktaş “Doğal güzelliği ile göz kamaştıran Kocaali, tarihi ve kültürel birçok zenginliği de bünyesinde barındırmaktadır. Ancak sayısız nimetlere sahip olan bu ilçemiz deyimi yerinde ise, turizm konusunda hak ettiği yerde değildir. Türkiye’de turizm sektörü artık çok büyük boyutlara ulaşmış, hemen her bölge bu pastadan büyük oranda pay çıkarmaktadır. Kocaali’nin de bu pastadan payını alabilmesi için bir an önce harekete geçilmesi gerekmektedir” dedi.


Kocaali’ye destek vereceğiz
Kocaali’de turizmin geliştirilmesi adına he türlü desteği sağlayacaklarının sözünü veren Aktaş “İlçelerde turizmin gelişmesi şüphesiz ki yerel yönetimlerin, mülki amirlerin ve sivil toplum örgütlerinin bu konu üzerindeki çalışmaları ile doğru orantılıdır. Sakarya Turizm Platformu olarak Kocaali’de turizmi geliştirmek adına yapılacak her türlü faaliyetin destekçisi olacağız. Kocaali’nin Sakarya’nın turizm pastasındaki payının artması için, gerek Turizm Bakanlığı nezdinde gerekse uluslar arası düzeyde yürütülen hibe projelerinden faydalanmasını sağlamak adına elimizden gelen her türlü imkanı seferber edeceğiz” dedi.
Kocaali Turizm Kültür Derneği Lokali’nde düzenlenen ve katılımcılara yöresel yemeklerin ikram edildiği toplantıya, Kocaali Kaymakamı Necmi Akman ve Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Yıldız, Kocaali Turizm Kültür Derneği Başkanı Cengiz Altuntaş, Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Süleyman Memiçoğlu,Turizm Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Ali Sarı ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Selçuk Alyüz katıldı.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 00:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER