Milli demek bu ülkenin sahip çıktığı proje demektir

Büyükşehir Belediyesi Aralık Kültür Sanat Etkinlikleri Yazar Mete Yarar’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ adlı konferans ile devam etti.

Milli demek bu ülkenin sahip çıktığı proje demektir

Yarar, “Milli teknoloji hamlesinin ismindeki milli kavramı insanları bağlar. Milli demek bu ülkenin sahip çıktığı proje demektir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Kültür Sanat Etkinlikleri Yazar Mete Yarar’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ adlı konferans ile devam etti. AKM’de düzenlenen ve çok sayıda vatandaşın ilgiyle takip etti konferansta Yazar Mete Yarar, yerli ve milli kelimelerinin anlamlarını açıkladı. Konferans sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Furkan Beşel, günün anısına konuşmacı Mete Yarar’a çiçek takdim etti.

5 yıl sürmez
Yazar Mete Yarar, “Milli teknoloji hamlesinin ismindeki milli kavramı insanları bağlar. Yoksa ürettiğinizin lisans hakkı değildir. Biz şöyle zannediyoruz. Yerli ve milli dediğimizde; Türkiye’de üretildiğinde yerli, milli dediğimizde lisans ve satış hakları siz aittir anlıyoruz. Orada milli demek bu ülkenin sahip çıktığı proje demektir. Sahip çıkmadığınız hiçbir şey size ait değildir. İster din olsun, ister toprak, isterseniz insan, namus veya bütün değerleriniz. Yalnızca emanet olarak orada durur. Biz şuanda yalnızca üretiyoruz ve teknolojimizi geliştiriyoruz. Eğer sen, ben ve biz yapanlara sahip çıkmadığımız müddetçe tarihten yok olmaları 5 yıl sürmez. Teknoloji dediğiniz şey elinizi çektiğinizde, devletin desteğini çektiğinizde, bürokrasinin yerli ve milli malı almasıyla ilgili isteğini arttırmadığınız sürece 5 sene sonra hiçbir şey kalmaz” dedi.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER