Ressam Sevgi Öztaş; eserlerini dekoratif minderle buluşturdu

Hobi olarak başladığı resim sanatını 10 yıldır büyük bir zevk ve profesyonelce sürdüren Sevgi Öztaş; şimdiye kadar katıldığı bir çok serginin dışında, eserlerini “Sevgiye Dair Her Şey” sloganı ile tasarım ve resim sanatını dekoratif minderle buluşturdu.

Ressam Sevgi Öztaş; eserlerini dekoratif minderle buluşturdu

Sanatçı ayrıca; Dünya’da bir ilk olarak ‘elektronik atık geri dönüşüm malzemelerinden de resim” yaptı. kocaali

Sevgiye Dair Her Şey
Asıl mesleği gelinlik tasarımcısı olan ve hobi olarak başladığı ve 10 yıldır resim sanatı ile uğraşan 1980 Adapazarı doğumlu Ressam Sevgi Öztaş; şimdiye kadar Sakarya içi ve dışında 12 kişisel 6 karma sergiye katıldı. “Sevgiye Dair Her Şey” sloganı ile tasarım ve resim sanatını Osmanlı Tuğrası, Kaplumbağa Terbiyecisi, Afgan kızı, Kız Kulesi olarak ta dekoratif minderle buluşturan Sevgi Öztaş; ayrıca; eserlerini elektronik atık geri dönüşüm malzemelerinden Ayasofya ve Boğaz Köprüsü yaparak; Dünya’da bir ilke imza attı. 

Bir çok sergide bulundu
Çalışmaları hakkında bilgi veren Sevgi Öztaş; “Gerçek mesleğim gelinlik tasarımcısı olmakla beraber; hobi olarak başladığım sanat hayatıma; Samek kurslarında aldığım eğitimle devam ettim. Yeteneğimi geliştirerek ardından kişisel resim sergileri açmaya başladım. Ada AVM,  AFA Kültür Merkezi, Serdivan AVM, Elmas Otel Garden Inn, Çark Caddesi Festival, SASİAD Fuar; Ekim Geçidi Karma Arka Plan Sanat Evi, Donatım  Diş Merkezi ve İzmit Karma Sergi’de eserlerini ziyaretçilerinin huzuruna sundu. 
 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER