Talu: Türkiye’de ideal Yozlaşma Var

Anadolu Gençlik Derneği’nin yurt çapında başlatmış olduğu Helal Kazanç Seminerleri’ne Kocaali’de devam edildi. Programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Mehmet Talu Türkiye’de ideal yozlaşma olduğunu ileri sürdü.

Talu: Türkiye’de ideal Yozlaşma Var

Yoğun katılım
Anadolu Gençlik Derneği’nin tüm Türkiye’de başlatmış olduğu Helal Kazanç Seminerleri kapsamında Bahçem Düğün Salonu’nda etkinlik gerçekleştirildi. Araştırmacı Yazar Mehmet Talu’nun konuşmacı olarak yer aldığı programa Sakara İl Müftüsü İlyas Serenli, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali Müftüsü Ahmet Halıcı, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve yönetimi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle-köy muhtarları ve ilçe esnaflarının yanı sıra vatandaşlardan oluşan yaklaşık 400 kişilik katılım oldu. Anadolu Gençlik Derneği’nin tanıtım sine vizyonuyla başlayan programda açılış konuşmasını Çalışan Gençlik Başkanı Ferhat Ateş yaptı. Konuşmasında katılımlarından dolayı Kocaali halkına teşekkür eden Ateş, Anadolu Gençlik Derneği’nin iyinin, doğrunun ve hakkın yanında olduğunu, gençliğin ve toplumun bütün katmanlarının önüne konulan tuzaklardan haberdar etmenin herkesin görevi olduğunu ifade etti.


Türkiye’de ideal yozlaşma var
Programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Mehmet Talu ise Türkiye’de ideal yozlaşma kavramına dikkat çekti. “Günümüz Türkiye'sinde ideal bir yozlaşma var. İnancı ve yaşantısı yozlaşan insanın ideallerinin de yozlaşacağı aşikardır" diyen Talu sözlerine “Son dönemde insanlar arasında 'kazanalım da nasıl olursa olsun' şeklinde yanlış bir anlayış hakim. İslam dini daima çalışmayı emretti, dilenmeyi reddetti. İslam dini insanları çalışmaya teşvik ediyor. Helal kazanmak her Müslüman’a farzdır ve farzların en başında gelir. Bir insanın helal bir işte çalışması, helal kazanç yapması savaş meydanlarında cihat eden kimsenin mükafatı gibi kendisine mükafat kazandırılır. Bir insana balık vermek marifet değil, balık tutmayı öğretmek gerek. Eğer balık tutmayı öğretirseniz o her zaman balık tutar. Biz bu Helal Kazanç Seminerleri çalışmamız ile tekrar insanlarımıza helal kazancı, helal lokmayı, helal yemeği gündemlerine almalarını başaracağız” şeklinde devam etti.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 00:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER