Türk Müziği Meşkine Yoğun İlgi

Serdivan Belediyesi tarafından pandemi şartlarına uygun, sınırlı sayıda kontenjan ile gerçekleştirilen ve 4 hafta boyunca devam edecek olan Serdivan Açık Hava Etkinlikleri'nin üçüncü haftası geride kaldı. 

Türk Müziği Meşkine Yoğun İlgi

İslam’da Aile, Aile ve Çocuk Psikolojisi, Görsel Kültür ve Fotoğraf, Film-Kritik, Türk Müziği Meşki, Ebru Sanatı ve Seramik Obje Tasarımı derslerinin yer aldığı Serdivan Açık Hava Etkinliklerinin katılımcılar tarafından büyük ilgi gördüğü belirtildi.

Yapılan açıklamada Türk Müziği Meşki derslerinde, TRT İzmir Radyosu'nun ses sanatkarlarından Çağlar Fidan'ın idaresinde Türk müziğinin en beğenilen ve seçkin eserlerinin katılımcılar ile icra edildiği bildirildi. 

Farklı makamlardan çok sayıda eser, katılımcılarla birlikte keyifle söylendi.  

Repetitör enstrümanların da refakatiyle zengin bir müzik meclisi olan bu meşklerde icra edilecek eserlerin notalarının derslerden bir hafta öncesinde katılımcılarla paylaşıldığı ifade edilirken bu sayede dersin olduğu gün musiki severlerin de eserlerin icrasına katılma imkanı buldukları dile getirildi. 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Türk Müziği Meşki derslerinin Ağustos ayı boyunca Cuma akşamları Serdivan Açık Hava Etkinliklerinde devam edeceği belirtildi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER