Usta isim AKM’de ilahilerle anılacak

Büyükşehir Belediyesi’nin Ocak Ayı Kültür Etkinlikleri, 6 Ocak Perşembe günü AKM’de gerçekleştirilecek “İlahilerle Niyâzî-i Mısrî” dinleti ve söyleşi programıyla devam edecek.

Usta isim AKM’de ilahilerle anılacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri 2022 yılında birbirinden farklı programla dolu-dolu geçecek. Bu akşam AKM’de 19.00’da Prof. Dr. Erhan Afyoncu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Yakın Tarih Dersleri” konferansıyla başlayacak olan Ocak ayı takvimi ilahi ve tasavvuf programıyla devam edecek.

Söyleşi ve dinleti programı
 “İlahilerle Niyâzî-i Mısrî Söyleşisi” 6 Ocak Perşembe günü AKM’de 19.00’da gerçekleştirilecek. İlahi ve Sakarya Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun dinletisinin yer alacağı programa Doç. Dr. Sezai Küçük konuşmacı ve Kemalcan Ergün de solist olarak katılacak. 

“Tüm Sakarya halkını bekliyoruz”
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’nden yapılan açıklamada, “2021’de olduğu gibi 2022 yılında vatandaşlarımızı kültürle, sanatla, bilgiyle ve eğlenceyle dolu programlarda bir araya getireceğiz. Etkinliklerimiz 6 Ocak Perşembe günü AKM’de ilahi ve Sakarya Türk Müziği dinletilerinin yapılacağı ve tarihe iz bırakan mutasavvıf şair Niyâzî-i Mısrî’nin konuşulacağı programla devam edecek. Tüm Sakarya halkının katılımlarını bekliyoruz” denildi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER