Yavuz Bülent Bakiler Sevenleriyle Buluşuyor

Adapazarı Belediyesi Mart ayı Kültür ve Sanat etkinlikleri Türk Edebiyatının sevilen ismi Şair Yavuz Bülent Bakiler’in “Türkçemiz ve Şiirimiz” konulu söyleşisi ile devam edecek.

Yavuz Bülent Bakiler Sevenleriyle Buluşuyor

Bakiler’in sevenleri ile buluşacağı program, 6 Mart Cuma, 20.00’da, Orhangazi Kültür Merkezi’nde başlayacak.

Adapazarı Kültür Sanat
Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mart ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Türk insanının sevincini, tasasını, sevdasını, içten içe coşkusunu sebilleştiren bir Anadolu pınarı olarak bilinen Şair Yavuz Bülent Bakiler sevenleriyle buluşuyor. 6 Mart Cuma günü saat 20.00’da Orhangazi Kültür Merkezi’nde başlayacak programda, şiirlerinde yazdığı her kelimenin, her mısranın edebî ve vicdanî sorumluluğunu taşıyan Şair Bakiler, “Türkçemiz ve Şiirimiz” konulu söyleşide sevilen şiirlerini de okuyacak.

Yavuz Bülent Bakiler Kimdir?
23 Nisan 1936, Sivas doğumlu olan Yazar, Şair, Bürokrat Bakiler, ilk ve orta öğrenimini Sivas, Gaziantep ve Malatya’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten (1960) sonra kısa bir süre Yeni İstanbul Gazetesi’nde çalıştı. TRT Ankara Radyosu Merkez Program Dairesi Başkanlığında raportör olarak görev yaparken çeşitli kültür programları hazırladı ve sundu (1964-68). Sivas’ta bir süre avukatlık yaptı (1969-75). İl başkanlığı görevinde bulunduğu Adalet Partisi’nden belediye başkanı ve milletvekili adayı gösterildi. Başbakanlık Toprak ve Tarım Reformu Müsteşarlığı’nda hukuk müşavirliği (1975-76) ve bir süre Ankara Televizyonu’nda çalıştıktan (1976-79) sonra Kültür Bakanlığı müsteşar yardımcılığı (1979-80) görevlerinde bulundu. 12 Eylül’den sonra müşavir kadrosuna atandı ve 1992’ye kadar bu bakanlıkta hizmetini sürdürdü. İki yıl Başbakanlık müşaviri olarak görev yapmasının ardından 1994’te kendi isteğiyle emekli oldu ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürdü.

Adapazarı Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER