Yazar tümer kitaplarını imzalayacak 

Adapazarı Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri, ödüllü hikâyeci Asuman Figen Tümer’in söyleşisi ile devam edecek.

Yazar tümer kitaplarını imzalayacak 

Kitaplarını da imzalayacak olan Tümer’in programı, 22 Ocak Çarşamba, 18.30’da Adapazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda başlayacak.

Adapazarı Kültür Sanat
Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri birbirinden önemli programlarla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Adapazarlı öykücü Asuman Figen Tümer, sevenleriyle buluşacak. Aynı zamanda eserlerini de imzalayacak olan Tümer’in “Gökkuşağı Tarlası” söyleşisi, 22 Ocak Çarşamba günü saat 18.30’da Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’ndan gerçekleşecek. 

Asuman Figen Tümer Kimdir?
Asuman Figen Tümer, 17 Nisan 1955’te Adapazarı’nda doğdu. Orta öğrenimini Adapazarı’nda, yükseköğrenimini İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde tamamladı. 12 yıl süre ile havacılık sektöründe çalıştı. The Best Life dergi grubu için yazmaya başladı. 1997’den itibaren grubun yazı işleri müdürü olarak görevini sürdürdü. 1999 yılında Ankara Öykü Günleri çerçevesinde gerçekleştirilen Oktay Akbal Öykü Yarışmasında, “Ayarı Bozuk Çay Evi”, “Şakacı” ve “2’nci Perde” adlı öyküleriyle birinciliği kazandı. 

Adapazarı Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER