Kuzey Tam Gaz

 Kuzeyin takımları bu haftada hız kesmeyerek Sakarya amatör liglerinin lokomotif takımları olmaya devam ettiler. Yaptıkları maçlarda mağlubiyet almayan kuzeyin futbol takımları Sakarya amatör liglerine damgalarını vurdular. Kurdukları iddialı takımlarla gruplarındaki takımlardan farklı olduklarını spor kamuoyuna kabul ettirdiler.

Bal temsilcisi Karasuspor dört haftadır yenilgi yüzü görmeden gidiyor. Üstündeki ölü toprağını atmış görünüyor. Bu haftaki Beyköyspor maçı sezonun futbol olarak da mücadele olarak da şu ana kadar oynadıkları futbolun en iyisiydi. Sakın skor sizi aldatmasın daha farklı bir skor olabilirdi. Takımda yardımlaşma ve kademeye girme hat safhadaydı. Herkes samimi olarak formasını terletti. Serdar bu takıma bayağı bir şey katmış. Selami Hoca`nın belli bir bölgeye hapsettiği Özkan`ı, sevdiği bölgeye monte etmesi. Mert`e güvenmesi takımın resmini bayağı değiştirmiş. Bu arkadaşları özellikle söylüyorum, sakın öbür futbolcu arkadaşlarımız alınmasın bunlar Selami Tarhan zamanında ayaklarına pranga vurulmuş kardeşlerimizdi. Mennan kardeşimize de buradan teşekkür etmek istiyorum. Sanki bir istikrar abidesi gibi geldiğinden beri aynı futbol çizgisinde devam ediyor. Karasuspor bu haftaki Adapazarıspor maçını alırsa benim iddiam o ki Sakarya takımları içinde ligi en yüksekte bitirir. Karasu seyircisinin bu haftaki Adapazarıspor maçında takımlarını yalnız bırakmayıp centilmence destekleyeceklerini ve sahip çıkacaklarına inanıyorum.

Süper amatör lig temsilcisi Kocaalispor ise ligin son sırasında bulunan zayıf rakibi olan Harbispor karşısında çok kolay bir galibiyet alarak yoluna devam etti. Maçın pek analizine girmeyeceğim. Çünkü denk takımların mücadelesi olamayınca birde üstelik rakip ilk 30 dakikada 10 kişi kalınca Kocaalispor için çok kolay bir maç oldu. Ama ben yine bir konuda uyarmak istiyorum futbol ciddiyeti sever. Eksik ve zayıf rakibinden iki gol yiyip birde penaltı kaçırıyorlarsa Sadun Hoca`nın bir şeyleri düşünmesi lazım gibime geliyor.

Birinci amatör küme takımlarımızdan olan Kuzuluk Ersoyspor ise ilk defa ciddi denebilecek bir rakip olan Çaykışlaspor ile karşılaştı. Bu güne kadar, zayıf rakipleri karşısında rahat galibiyet almasının verdiği rahatlıkla çıktığı. Çaykışla maçını zorlanmasına rağmen kazanmasını bildi. Azizyespor ve Sahil Karadenizspor ise rakiplerini aynı skorlarla yenerek birbirleriyle olan tatlı rekabeti sürdürdüler. Bu rekabetin ikinci yarının başında kendi aralarında oynayacakları müsabakaya kadar devam edeceğini tahmin ediyorum.

Kültürspor ise ligin zorlu takımları arasında bulunan Hanlıköyspor dan aldığı puanla artık bu lige alıştım kalıcı olacağım demeye başladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Palmiye yayınları
Palmiye yayınları - 7 yıl Önce

mustafagul@kocaali.com