Dizi Oyuncusu Yenimahalleye Hayran Kaldı

Dizi Oyuncusu Mürüvvet Kurt Çekimler İçin Geldiği Karasu Yenimahalle’ye Hayran kaldı.

Dizi Oyuncusu Yenimahalleye Hayran Kaldı
Sakarya Karasu İlçesi Yenimahalle’ye gelen, Fatih Harbiye Dizisinde Şehriban rolünde oynayan, Münevver Kurt bölgenin doğasına hayran kaldığını söyledi. Yıllardır yöreye gelmeye arzuladığını ifade eden Kurt “Güzelliğini tarif ederken gereken bütün kelimeleri arka arkaya koysanız dünyanın en güzel coğrafyasında olduğunuzu anlatmaya çalışırsınız. Gerçekten yıllardır ben buraya geliş programımı uygulamayadım.

Ama sonuçta bu güne kısmetmiş. Ülkenin her tarafı bir cennet; bunu kabul ediyoruz. Ama cennet birde başköşeler vardır. İşte burası da o başköşelerden birisidir” dedi. Bugüne kadar bakir kalmış bu muhteşem doğada yapılabilecek en önemli şey turizmdir. Diyen Oyuncu Kurt, Bu konuda bir sanatçı olarak, bizim üstümüze düşen bir görev varsa bunuda yapmaya hazırız. Dünyanın birçok yerinde tatilciler sıcaktan bunalır yanarken burada mis gibi tertemiz bir hava ve serin esen rüzgâr ve hatta kazak giyme durumunuz bile olabilmektedir. Ben Türkiye’nin birçok yerini gezdim. Ama dünyada bu kadar güzel bir yer yok. Burası İsviçre’den bile güzel. Buraya kim gelirsi gelsin buradaki güzelliği asla unutamaz diye konuştu.

Bunun en somut örneğini Karasu’da görüyoruz ve yaşıyoruz. Burada kaldığım sürede Acanlar Longozu, Maden deresi ve Sakarya nehrinin Karadeniz”le buluştuğu yer olan Yenimahalle’yi gezerek hayran kaldım.
Buraya gelişim bir iş görüşmesi ve televizyon çekimleri için oldu. Ben uzun zamandır bu bölgeye gelmek istiyordum. Burayı özgün yapan doğanın kendi koşullarının getirdiği bir durum var ama bir o kadarda el değmemiş olması ve kendini koruyor olmasıdır şeklinde düşünüyorum ifadesini kullandı.
Fatih Harbiye Dizi oyuncusu Mürüvvet Kurt, hafta sonu geldiği Karasu İlçesinde yapılan çekimlerin sonunda yeni mahallede bulunan Cafe Seramicoda akşam yemeğini yedi ve ardından çok özel olan Közde yapılan Türk kahvesi içti. Yemeğin ardından Cafe seramiko İşletmecisi İbrahim Bayraktan günün anısına oyuncuya seramik üzerine yapılmış kendi resmini verdi. Seramik üzerine yapılan resmi gören güzel oyuncu çok duygulandı ve İşletme sahibi İbrahim Bayraktar”a teşekkür etti.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER