Maskeli Balo

Halkçı olmak ile akçı olmak arasında büyük bir fark var.Devlet ile hükümet arasındaki farkı anlamayan anlamak istemeyen bir kalabalıkta var. Hükümetin yaptığı her şeyi eleştiren yada her şeyi alkışlayan fanatik bir grup ta var, bu yazı onlara biraz uzak olabilir.

20 yıldır iktidarda olup devletin tüm kaynaklarını elinde bulundurup, her zor durumda halktan fedakarlık beklemek fırsatçılık değil mi? 1 liralık maskeyi 5 liraya satan fırsatçı ile her memurdan haraç kesen arasında ne fark vardır? Krediler 3 ay erteleniyor yalanı ile halkın omuzlarına yeni faizler yüklemek fırsatçılık değilde nedir? Doğal gaz elektrik faturaları ortalama alınacak deyip, sayaç rakamlarını şişirip, halktan peşin para toplamak ve evinizden çıkmadan fatura ödeyebilirsiniz demek fırsatçılık değilde nedir? Ücretli öğretmenlere ücret ödemeye devam edeceğiz reklamı yapıp, içeri borçlandırmak fırsatçılık değilde nedir? Devlet bankaları ihtiyaç sahiplerine kredi verecek deyip finansal durumuna bakılması fırsatçılık değilde nedir? Yarım zamanlı çalışma ödeneğinde 450 gün çalışmış olmak şartı aranması işçinin parasını ona geri vermek değilde nedir? Bu ülkede birşey yapmadanda kahram olabiliyorsun, iki dedikodu üç beş tv reklamı olmayan olayları olmuş gibi savunan cok, hani nerde diyorsun cavap yok.

Bu süreçte hükümet sınıfta kalmıştır, kimse bu millete yardımlaşmayı ve devletinin yanında olmayı öğretmeye kalkmasın, bu halk vergisini de cezasını da yıllardır ödüyor, bir gün olsun hükümete işi düştü hükümette "ben organize edeyim aranızda yardımlaşın" dedi. Hükümet böyle durumlarda kendini vakıf yada dernek zannediyor, vakıfçılık ta ki başarıları tüm dünyayı kıskandırıyor oda ayrı mesele, ancak bu kadar olağan üstü bir durumda bile yerel seçimlerdeki hezimetlerinin acısını çıkarma çabaları beni şaşırtıyor, muhalif belediyeleri zor duruma düşürerek halkı da mağdur etmeye çalışıyorlar, buda bu memleketin tamamını temsil edemediklerinin göstergesidir. bazıları için partilerinin geleceği memleketlerinin geleceğinden daha önemli sanırım.

Peki bu devleti kim küçük görüyor kasanın boş olduğunu savunan, kolonya ile maskeye takla atan iktidar yanlılarımı, yoksa büyük türk devletinin daha büyük hizmetler edebileceğini savunan ve bekleyen muhalafet kesimimi, karar sizin hangi büyük türkiye?

Geçen hafta iktidarda neredeyse bir ilk yaşanacaktı ama olmadı, bir bakan hatasını kabul edip istifa ediyordu ki yanlıştan dönüldü, gerçe seçim almak için kırmızı bültenle aranan adamı trt ye çıkardığında aynı hareketi beklerdik ama neyse buda umut verici bir gelişme.
Adalet in acelesi yok,
-Sebze meyve ve akmek kuyrukları.
-Kendi kadrolarınız tarafından yapılan darbe girişimi.
-Sokaga çıkma yasakları.
-Ibadethanelerin kapatılması. 
18 yıldır ağzınıza neyi sakız yaptıysanız onlarla sunandınız, ama korkmayın gençlere akp "ibadethaneleri kapattı" diye yalan anlatmayacağız...

Sağlıklı haftalar.

YORUM EKLE