İspiroğlu Basın Bayramını Kutladı

Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu Basında sansürün kaldırılışının 107. Yıldönümünde, tüm basın mensuplarının”24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını “kutladı.

İspiroğlu Basın Bayramını Kutladı
Dünyada demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biri de basındır. Basın, kitlelerin kamu yararına etkin bir biçimde katılımının bir aracı, özellikle habercilikte, yani halkın gerçekleri öğrenme hakkının yerine getirilmesinde temel unsurdur.
Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, toplumu aydınlatıp, meslek ilkelerine, kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlamak, sorunlar hakkında özgür tartışma ortamı oluşturmak, yanlışları dile getirmek, toplumsal bilinci güçlendirmek. Kamu yararını gözetmek gibi toplumsal açıdan çok önemli bir işleve sahiptir.
Bu vesile ile kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve her ortakta, her koşuldu, sorumluluk duygusu ile hareket ederek toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan tüm basın mensuplarının”24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını ”bir kez daha kutluyor, başarıların devamını diliyorum dedi.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER