Karasu Film Platosu Gibi

Doğal zenginlikleri ile batı Karadeniz turizmin parlayan yıldızı unvanını elinde bulunduran Karasu İlçesi son günlerde bu özelliği ile film yapımcılarının ilgisini çekiyor.

Karasu Film Platosu Gibi
Karasu’ya son aylarda gelen film ekipleri İlçeyi Film platosuna çevirdi.
Sakarya Karasu İlçesi son yıllarda yerli yapım filmlerin çekimleri için tercih edilen bir İlçe olma özelliği ile Adeta Amerika’nın sembol kenti Holywood’a döndü. Batı Karadenizin turizm başkentti hüviyetinde olan Karasu’ya gelen yerli turist sayısını ve gelirini arttırmak adına dalış turizminin yanında film sektörü için de alternatif turizm çeşitleri hayata geçirilmeye çalışılıyor.

Denizi, Kumu, acarlar longozuyla, Antik maden Deresiyle ve yeşil dokusuyla doğal bir film bölgesi olma özelliği ile dikkat çeken Karasu bu özelliği ile film şirketlerinin vaz geçilmez yerlerden birisi oldu. Geçtiğimiz günlerde Çekimleri tamamlanan Hz. İbrahim filminin ardından, Genel koordinatörlüğünü Gazeteci Mehmet Karakaş yaptığı, Yönetmenliğini Tevfik Polam, Görüntü yönetmenliğini Halil Kırlangıç’ın ve  Başrollerini Ünlü oyuncu Yalçın Dümer, Nazlı Şah ve Karasulu oyuncu Dilek Koçak’ın paylaştığı ALEV Oteldeki Cinayet  filminin çekimleri Karasu Sahili, Antik maden deresi, Kızılcık Köyü, Acarlar Longozu, Vizyon Otel ve çeşitli yerlerde halen çekimleri devam ediyor. Filmin diğer oyuncuları ise Vahit Dizdar, Cengiz Durmaz, Kamber Dalçık, Hasan Kıdıkoğlu, Mehmet Batıbey ve yerel oyunculardan İbrahim Bayraktar, kadir karakaş, Haktan Bayraktar ve Kızılcık Köy muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, Yalı mahalle muhtarı dursun Ali Akbaş rol aldılar.

Tanıtım Eksikliğimiz Var
Film setini ziyaret eden,Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, çok kısa bir süre içinde bölgede iki film çekilmesi bizleri oldukça memnun etti. Karasu doğal bir film platosu’diyen İspiroğlu Yazı kışı güzellikleri ve ayrıca doğal güzellikleri mükemmel olan karasu film platosu için bulunmaz bir yer.

Karasu’nun tek eksik noktasının tanıtım olduğunu belirten İspiroğlu İlçemize gelen tüm oyuncular hayranlık içinde buradan ayrılıyor. Karasu turizm konusunda çok yakında boyut değiştirecek ve sınırlarını aşacaktır diye konuştu, bir çok film ve dizi senaryosuna ait bölümlerin çekildiği Karasu’da ve bu organizasyonlarla İlçemizin daha iyi tanıtımına katkıları oluyor dedi.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER