KARGEM Azarbaycan Televizyonunda

Karasu Belediyesi bünyesinde ve kısa adı KARGEM olan Karasu Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi Azarbaycan televizyonunda konu oldu.

KARGEM Azarbaycan Televizyonunda
Karasu Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kurulan, Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM) deki çalışmalar Azarbaycan Lider Televizyonunda ayda bir yayınlanan İlden İle Türkiye programına konuk oldu. Geçtiğimiz hafta sonunda Mavi Karadeniz televizyonunda yayınlanan, KARGEM bu defa Azarbaycan Lider televizyon ekranlarına geldi. Programda Karasu Sosyal İşler müdürü ve KARGEM müdürü Fatma tatlı yaptıkları çalışmaları mikrofonlara anlattı. 
 Karasu Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi KARGEM Müdürü Fatma Tatlı Kursta yapılan çalışmalar hakkında Başkan Lider Tv program sunucusunu bilgilendirdi. 2011 yılında açılan KARGEM başarılı çalışmalar yapmıştır. Kurslarımızda, ” takı tasarım, el nakısı ve mis sabun” yapımı olduğunu söyledi. Ve ayrıca pastacılık kursu nunda başladığını kaydetti.  Tatlı, KARGİR tarafından hazırladığımız proje bakanlık tarafından, kabul görüp onaylandı ve kursumuza. Bilgisayarlı 3 adet nakış, 3 adet dikiş ve bir adet overlok makinesi aldık.

Tatlı, özellikle bayanların meslek edinme ve el becerilerini geliştirmeleri için Belediye olarak bu tür çalışmaları önemsediklerini belirterek, Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak verilen bu kurslar, yeni bir meslek edinme şansı bulurken ev hanımlarımızda el becerilerini geliştirme şansı buluyorlar. Kurslar sonunda hazırlanan ürünler kurulan stantlarda satışa çıkarılarak özellikle ev hanımlarımız aile bütçelerine katkı sağlama imkânına kavuşuyorlar dedi.  

Tatlı KARGEM’e verdiği desteklerden dolayı da Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu’na teşekkür etti.  Tatlı şu anda 74 kursiyerin çalışma yaptığını da ilave etti.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER