Kocaali EMİTT’te Boy Gösteriyor

Bu yıl 15.si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın açılışı 10 Şubat Perşembe günü gerçekleştirildi.

Kocaali EMİTT’te Boy Gösteriyor
TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde 13 Şubat tarihine kadar sürecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) çatısı altında Sakarya, Bolu, Düzce, Kocaeli ve Yalova katıldı.

İlk günü düzenlenen açılış törenine; Sakarya Valisi ve MARKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyük, Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Düzce Valisi Vasip Şahin, Adapazarı Kaymakamı Akın Yılmaz, Karasu Kaymakamı Murat Duru, Kocaali Kaymakamı Necmi Akman, Mersin Vali Yardımcısı Suphi Olcay, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı (SESOB) Hasan Alişan, Oda Başkanları, Daire müdürleri ve ile Fuar Organizasyonu temsilcileri katıldı.

Yaklaşık 2200 metrekarelik alana sahip 10. Salonda Deniz, Güneş, Kum konulu standı ile yer alan Kocaali, fuarın ilk iki gününde katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Özellikle tatil sektörü ve doğal cazibesi ile fuara damga vuran Kocaali standını ziyaret eden misafirlere çeşitli yiyecek ikramlarının yanı sıra, Kocaali Belediyesi tarafından hazırlatılan tanıtım Cd’si, tanıtım kitapçığı ve çeşitli broşürler dağıtılmaya devam ediliyor.

Fuarın ilk günü Kocaali standını ziyaret eden misafirler arasında, Çocuklar Duymasın dizisinin başrol oyuncuları arasında yer alan Furkan Kızılay’da yer aldı. Sakarya’nın tüm ilçelerinin ayrı bir doğal güzelliğe sahip olduğunu ve bunu her fırsatta dile getirdiğini belirten Furkan en kısa zamanda Kocaali’ye geleceğini söyledi.

Fuarın açılışı ilçe idarecileri ve esnaflarından da yoğun ilgi gördü. 10 Şubat Perşembe günü gerçekleşen açılışa Kocaali Kaymakamı Necmi Akman ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra, Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Hüseyin Altuntaş, MHP Kocaali İlçe Başkanı Kemal Din, Genç Parti Kocaali İlçe Başkanı Suat Doğan, CHP Kocaali İlçe Başkanı Ali Yiğit, Fiskobirlik Başkanı Hasan Alemdar, İl Genel Meclis Üyeleri Şaban Kanbur, Halit Depe, Şoförler Odası Başkanı Süleyman Albayrak, Esnaf Odası Başkanı Ali Yılmaz, Kocaali Turizm Kültür Derneği Başkanı Cengiz Murat Altuntaş, Sahilspor Kulüp Başkanı Ali Tarım, Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Sarı, Kocaali Star Minibüs Koop. Başkanı Mustafa Altuntaş, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Güllü, Yakup Ekşi, Ertan Yılmaz, İlhan Demir, Ömer Aras, Yanıksayvant Köyü Muhtarı Cihan Ön, Akpınar Köyü Muhtarı Mustafa Mıhçı, Gümüşoluk Köyü Muhtarı Recep Erdoğan, Karşı Mahalle Muhtarı Adem Say, Kestanepınarı Köyü Muhtarı Şenol Tenkoğlu, Açmabaşı Köyü Muhtarı Alim Hoşgör, Selahiye Köyü Muhtarı Cavit Şan, Kozluk Köyü Muhtarı Ali Osman Çelik, Kadıköy Muhtarı Sinan Kırım, Çukurköy Muhtarı Zeki İkiz, Kocaali Belediyesi Özel Kalem Müdürü Güven İkiz, Yavuz Selim Din, Süleyman Yılmaz, İsa Çelik, Alper Tarık Doğan, Recai Akbalta katıldı.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2013, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER