Kocaali’yi Gezelim Görelim

Türkiye’nin lider yayın kuruluşu TRT’nin beğeni ile izlenen gezi, seyahat ve turizm programı Gezelim Görelim Kocaali’yi konu ediyor.

Kocaali’yi Gezelim Görelim
Kocaali Belediyesi’nin girişimleri ile ilçeye gelen program ekibi çekimlerine aralıksız devam ediyor.

Çekimler devam ediyor
Türkiye’nin lider yayın kuruluşu TRT’nin ilgi ile izlenen ve önümüzdeki yayın sezonu için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren seyahat programı Gezelim Görelim, Kocaali’yi konu ediyor. Kocaali Belediyesi’nin girişimleri ile geçtiğimiz Pazartesi günü ilçeye gelen program ekibi Nuray Yılmaz, Kadir Yılmaz, Selçuk Seçki ve Emren Vardar ilçenin çeşitli bölgelerindeki çekimlerine aralıksız devam ediyor. Maden Deresi’nden Melen Çayı’na, sahil şeridinden Çamdağı’na kadar ilçeyi karış karış dolaşan ve ilçenin tarihi ve kültürel değerlerini en ince ayrıntısına kadar işleyen yapımcı ekibe Kocaali Turizm Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Şerif Sarı ve Turizm Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Kuru rehberlik ediyor.

Bilinmeyen bölgeleri seçiyoruz
TRT’de 26 yıldır aralıksız süren Gezelim Görelim Programı uzun soluklu ve sürükleyici içeriği ile dikkat ve çekiyor. Geride kalan 940 bölümde işlediği her bölgeyi en ince ayrıntısına kadar değerlendiren ve izleyicisinin beğenisine sunan yapım ekibi, Ekim ayında başlayacak olan yeni yayın döneminde de aynı güzellikte programların ekrana geleceğini vurguluyor. Programın sürekliliği ve izleyici üzerindeki olumlu etkisini değerlendiren program sunucusu Nuray Yılmaz, çekim yapılan her bölgede turizm açısından farklılıklar yaşandığını söyledi. Geride kalan 26 yıla 940 program sığdırdıklarını ve bu çekimler için on binlerce kilometre kat ettiklerini vurgulayan Yılmaz, çekim yapmak için özellikle tatilciler tarafından fazla bilinmeyen bölgeleri tercih ettiklerini söyledi. Yılmaz “Ülkemizin Uludağ, Kapadokya, Antalya gibi saymakla bitmeyen tatil bölgeleri mevcut. Ancak bu bölgelerimiz gerek basın gerekse yayın organları tarafından sıklıkla gündeme getiriliyor. Bu durum ise Türkiye’yi birkaç tatil bölgesinden ibaretmiş gibi gösteriyor. Biz ekip olarak tatilciler tarafından fazla bilinmemesine rağmen doğal ve kültürel yapısı itibari ile gezilip görülmeyi hak eden bölgelerimize ağırlık veriyoruz. Bu sayede ilçelerimizin turizmine katkıda bulunuyor, ülkemizdeki turizm yelpazesini genişleterek turizmin belirli bölgelere sıkışmasının önüne geçmiş oluyoruz” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 22:14
SIRADAKİ HABER