Paranın serüveni ve kripto paralar konuşulacak

SUBÜ Konuşmaları’nın 17. konuşmacısı ‘Takastan Bitcoin’e Paranın Serüveni’ başlıklı söyleşi ile Yazar Dursun Ali Yaz olacak.

Paranın serüveni ve kripto paralar konuşulacak

10 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek söyleşi SUBÜ Haber YouTube kanalından canlı yayınlanacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nın 17. konuşmacısı ‘Takastan Bitcoin’e Paranın Serüveni’ başlıklı söyleşi ile Yazar Dursun Ali Yaz olacak. Son dönemlerde ciddi bir yatırım aracı olarak kullanılan ve bazı şirketler tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilen kripto paralara giden sürecin ve paranın gelecekteki etkisinin konuşulacağı söyleşinin moderatörlüğünü SUBÜ Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sinan Esen yapacak. 10 Kasım Çarşamba günü saat 14.00’te başlayacak söyleşi, üniversitenin YouTube kanalı SUBÜ Haber’den canlı yayınlanacak.

Dursun Ali Yaz kimdir?
İstanbul’da doğan Dursun Ali Yaz, MBA eğitiminin ardından sermaye piyasalarında çalıştı. Adalet Bakanlığı’nda 2 dönem boyunca bilirkişi olarak görev yaptı. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ruhsatının yanı sıra Sermaye Piyasaları Kurulu ve Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’ndan ‘Bağımsız Denetçi’ unvanlarına sahip oldu. Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İngiltere, İtalya ve Rusya’da mesleki inceleme ve araştırmalar gerçekleştirdi. Çeşitli üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, sanayi ve ticaret odaları ile meslek örgütlerinde konferanslar verdi. Ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiri sundu. Pek çok mesleki dergi, radyo, televizyon, internet sitesi ve gazetelerde söyleşi, inceleme ve makaleleri yayınlandı. Maltepe Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders verdi. Sakarya Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’ndan itibaren yüksek lisans düzeyinde ders vermeye başladı. İngilizce, Fransızca, Arapça ve Osmanlıca eğitimi alan Yaz, Türkiye Basketbol Federasyonu Denetim Kurulu, Oktay Güvemli Muhasabe ve Finans Tarihi Vakfı, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyesidir. Yayımlanmış birçok kitabı bulunmaktadır.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER