SUBÜ Konuşmaları’nda gündem sivil toplum

SUBÜ Konuşmaları’nın 26’ıncı konuşmacısı ‘Gençlik, Sosyal Faaliyetler ve Sivil Toplum’ başlıklı söyleşiyle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla olacak.

SUBÜ Konuşmaları’nda gündem sivil toplum

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nın 26’ıncı konuşmacısı ‘Gençlik, Sosyal Faaliyetler ve Sivil Toplum’ başlıklı söyleşiyle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla olacak. Moderatörlüğünü SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar’ın üstleneceği söyleşide; sivil toplum kuruluşları ve gönüllü faaliyetlerde yer almanın önemi, bu faaliyetlerin iş hayatındaki başarıya etkisi, sivil toplum kuruluşlarını yararlı ya da zararlı olarak değerlendirmenin ölçütleri ve Türkiye’de sivil toplum etkisinin varlığı gibi konular konuşulacak. 23 Mart Çarşamba saat 14.00’te gerçekleştirilecek söyleşi, üniversitenin YouTube kanalı SUBÜ Haber’den canlı yayınlanacak.

Dr. İsrafil Kışla kimdir?
1959 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde dünyaya gelen Dr. İsrafil Kışla, ilk ve orta öğrenimini doğduğu köyde, lise öğrenimini ise Trabzon’da tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmasının ardından yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nde yapmıştır. Uzun yıllar İlim Yayma Cemiyeti’nin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kışla, birçok sivil toplum kuruluşunda da yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. 2011 ve 2015 yıllarında yapılan genel seçimlerde AK Parti’den Artvin milletvekili seçilmiştir. Kışla, halen İlim Yayma Cemiyeti’nde Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Orta düzeyde İngilizce, Arapça ve Gürcüce bilmektedir.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER