42 yıllık Solunum Kongresi, bu yıl ilk kez dijital platforma taşındı

Türkiye’nin alanında ilk uzmanlık derneği olan TÜSAD, 42 yıldır düzenlediği kongresini bu yıl dijital platforma taşıyarak, bir ilke imza atıyor.

42 yıllık Solunum Kongresi, bu yıl ilk kez dijital platforma taşındı

TÜSAD, ALANINDA BİR İLK OLACAK ‘SOLUNUM2020 DİJİTAL’ İÇİN HAZIR

TÜSAD, 2-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceği SOLUNUM2020 DİJİTAL ile binlerce hekimi bir araya getirirken, 7 gün boyunca başta Covid-19 pandemisi olmak üzere göğüs hastalıkları ile tüm konular ele alınacak.Yurtdışından birçok konuşmacının da katılacağı kongrenin açılış seremonisinde oyuncu ve tiyatrocu Okan Bayülgen yer alacak. Oturumların açılış ve kapanışlarını ise gazeteci Mirgün Cabas yapacak.

Türkiye’nin farklı illerindeki yaklaşık 4 bin 500 hekimi bünyesinde bulunduran Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği TÜSAD, 50’nci yılında gerçekleştireceği 42’inci ulusal kongresini dijital platforma gerçekleştiriyor. Göğüs hastalıkları alanında ilk dijital kongre olacak SOLUNUM2020 DİJİTAL, özel oturumlar, canlı sunumlar ve dijital stantlar gibi zengin içeriği ile katılımcılarını müthiş bir deneyime ortak edecek.

TÜSAD Başkanı Ülkü Yılmaz, 50’nci yıl coşkusunu paylaşmak istedikleri 2020 yılının tüm dünya ve sağlık çalışanları açısından çok farklı bir yıla dönüştüğüne dikkat çekerek, kongreye ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “2020 yılına 50’nci yıl ve 42’nci kongre heyecanı ile başlamıştık. Ancak mart ayı itibariyle gündemimiz tamamen değişti. 2020; üyelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın canla, başla çalışarak bu pandemi sürecinde adeta destan yazdığı bir yıla dönüştü. Böyle bir dönemde biz de ‘önce sağlık’ dedik. Bir arada olmanın önemini çok iyi anladığımız bu pandemi sürecinde kongremizi yine gerçekleştirmek istedik ve dijital platforma taşıdık. 2-8 Ekim tarihlerinde düzenlenecek kongremiz göğüs hastalıkları alanında ilk dijital kongre olarak, katılımcılarına pek çok yenilik sunacak ve çok önemli bir deneyim yaşatacak.”

BİLİMSEL VE SOSYAL ŞÖLEN İÇİN HAZIRIZ

Kongre Başkanı Mukadder Çalıkoğlu da, içinde bulunulan olağanüstü süreç nedeniyle göğüs hastalıkları topluluğuna bilimsel eğitim, bilimsel haberler ve en iyi etkileşim imkanını dijital ortamda sunmayı istediklerini belirtti ve şunları söyledi: “TÜSAD olarak, son beş yıl içerisinde dijital ortamda eğitim konusunda büyük adımlar attık. Kongre ve diğer toplantılarımızda birçok oturumu canlı yayınlıyor, ‘TÜSAD AKADEMİ’ ve ‘SOLUNUM 365’ gibi uygulamalarımız ile tüm üyelerimize çevrimiçi eğitim olanağı sağlıyoruz. Şimdi de göğüs hastalıkları topluluğuna çevrimiçi içerik sunma deneyimimizi, SOLUNUM2020 DİJİTAL ile bir üst seviyeye taşıyoruz. Alanında bir ilk olacak dijital kongremizde, yurtiçi ve yurtdışından katılımcılarımız ile başka COVID-10 pandemisi olmak üzere tüm güncel gelişmelerden alanımızda yaşanan yeniliklere kadar birçok konu ele alınacak. SOLUNUM2020 DİJİTAL, her yıl olduğu gibi katılımcılarına yine bilimsel ve sosyal bir şölen sunacak.”

7 GÜN BOYUNCA DOPDOLU İÇERİK

SOLUNUM2020 Bilimsel Komite Başkanı Sinem Nedime Sökücü ise fiziki olarak gerçekleşen tüm kongreler gibi dijital kongreyi de tüm detayları ile planladıklarını ve güçlü, dinamik bir program oluşturduklarını belirterek, şu bilgileri verdi: “Açılışımızda oyuncu ve tiyatrocu Okan Bayülgen ile beraber olacağız. Oturumlarımızın açılış ve kapanışlarını gazeteci Mirgün Cabas üstlendi. Katılımcılarımız 7 gün boyunca dopdolu bir programa erişecek. Devamında da 3 ay süre ile kaydedilen tüm oturum ve içeriklere erişme imkanları olacak. Kongre sonrasında sözlü sunum videolarımız ve e-postalar ‘Bildiriler’ alanından takip edilebilecek. Kongremizde tüm bilimsel oturumlar izlenirken oylamalara katılıp soru sorulabilecek. Katılımcılarımız online platformda izledikleri ve katıldıkları tüm etkinliklerden SOLUNUM puan kazanacak ve en yüksek puanı toplayan 3 katılımcımız SOLUNUM2021’e kayıt imkanı yakalayacak.”

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER