Aşı çadırları kuruldu

Fabrika ve büyük işletmelerde gezici ekiplerle çalışanların aşılama çalışmasını hızla sürdüren İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri,

Aşı çadırları kuruldu

Adapazarı ve Sapanca merkezinde aşı çadırları kurarak randevusuz Biontech ve Sinovac aşıları yapmaya başladı.
Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında hastane ve aile sağlığı merkezlerinin ardından OSB alanları başta olmak üzere ilçelerdeki fabrika ve büyük işletmelerde İl Sağlık Müdürlüğü gezici aşı ekipleri tarafından çalışanların aşılanması devam ederken, aşı çadırları kurularak randevusuz aşı kolaylığı sağlandı. Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Adapazarı Belediyesi önüne çadır kurulurken, Sapanca İlçe Sağlı Müdürlüğü tarafından da Şehit Albay Güner Ekici Parkında aşı çadırları kuruldu. Talebe göre açık kalacak çadırlarda Biontech ve Sinovac aşıları yapılırken, Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından da Alparslan Türkeş Parkında aşı çadırı kurulacağı kaydedildi. 
Aşı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, salgınla mücadelede aşılama çalışmalarına yoğunluk verildiğini belirterek, vatandaşların kolay bir şekilde aşı olmaları için tüm imkanları seferber ettiklerini dile getirdi. Öğütlü “25 yaş üstü ve SGK’lı çalışanların aşılanmasının hızlı bir şekilde devam etmesi için şehir merkezinde ve ilçe merkezlerinde aşı çadırı kurarak, sistem üzerinden aşı vurulma hakkı olan vatandaşlarımıza randevusuz bir şekilde aşı yapıyoruz. Aşı konusunda herkese yetecek kadar aşımız var ve herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi salgınla mücadelede en önemli silahımız aşı. Biran önce hayatımızın normale dönmesi için aşı olmayı ihmal etmeyelim.” açıklamasında bulundu. 

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER