Diyaliz ünitesi hizmete girdi

Kocaali Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan Diyaliz Ünitesi’nin ruhsat işlemleri ve faaliyet izinler geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Diyaliz Ünitesi geçtiğimiz Pazartesi günü hizmet vermeye aşladı.

Diyaliz ünitesi hizmete girdi
Harcanan emeğe değdi
Kocaalili diyaliz hastalarının uzun süredir merakla beklediği çalışma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Hastane yönetimi ve yerel idarelerin girişimleri ile hızlandırılan çalışma neticesinde ruhsat ve faaliyet izinlerinin valilik onayından geçmesi ile birlikte diyaliz ünitesi hizmet vermeye başladı. Kocaali Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi geçtiğimiz Pazartesi gününden itibaren hasta kabulüne başladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Abdullah Arı oldukça yoğun geçen bir sürecin ardından ünite ile ilgili bütün çalışmaların tamamlandığını ve hasta kabulüne başlandığını söyledi. Süreci hızlandırmak için bütün gayretin gösterildiğini belirten Hastane Müdürü Arı “Bu gibi ünitelerin faaliyete girmesi çok sayıda prosedürün yerine getirilmesinden geçiyor. Ciddi bir mesele.

Hastane yönetimi olarak yerel idarecilerimizin de desteği ile süreci hızlandırmak için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Öyle ki, posta yolu ile gönderdiğimizde iki günde adresine ulaşacak olan evraklarımızı bile aynı gün işleme alınabilmesi için, bizzat giderek elden teslim ettik. Sanıyorum ki bu ifade ilgililerin, sürecin hızlandırılabilmesi adına ortaya koyduğu çabayı en iyi şekilde göstermektedir. Sonuç olarak Pazartesi günü itibari ile hasta kabulune başladık. İlk gün 2 hastamıza ikinci gün ise 8 hastamıza diyaliz hizmeti verdik. Ünitemiz her gün, ikisi özel tanımlı olmak üzere toplam 10 hastaya hizmet verebilecek düzeyde. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı olsun diyorum” dedi.

Kocaali için büyük bir nimet
Kocaali Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi’nin ilk hastalarından olan Alandere Mahallesi’nden 46 yaşındaki Mevlüt Çelik ise 10 yıldır diyaliz hizmeti aldığını söyledi. İlk yıl Adapazarı’nda son dokuz yıldır ise Karasu’da diyalize girdiğini belirten Çelik “Tam 10 yıldır haftada üç gün diyalize gidiyorum. Bunu için sürekli ilçe dışına gitmek zorundaydım. Ulaşım ve zaman konusunda türlü sıkıntılar yaşadığımız oldu. Ama şimdi hastanemizde bir diyaliz ünitesi var.

Artık kendi ilçemde, evime sadece 1 kilometre mesafedeki bir yerde hizmet alabiliyorum. Bu, ilçemizdeki diyaliz hastaları için büyük bir nimet, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Ünite içerisinde hastaları ziyaret eden Hastane Müdürü Abdullah Arı ayrıca hastalara yönelik diyetisyen ve dahiliye uzmanı kontrollerinin rutin hale getirilerek devam edeceğini ifade etti.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2013, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER