Ferizli yeni hastanesine kavuşuyor

Kocaali ve Ferizli’de sağlık tesislerini ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Ferizli’de yapımı tamamlanan 30 yataklı hastane binasının geçici kabulünün önümüzdeki günlerde yapılacağını dile getirdi.

Ferizli yeni hastanesine kavuşuyor

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Kocaali ve Ferizli’de sağlık tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  Kocaali Devlet Hastanesi’nde yapılan çalışmalarla ilgili Başhekim Dr. Ümit Çakmak’tan bilgi alan Öğütlü, sedyeleri yenilenen acil serviste hastalarla sohbet etti. Öğütlü, daha sonra Kocaali Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlık Merkezini ziyaret etti. Kocaali’nin ardından Ferizli’ye geçen Öğütlü, İlçe Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ile birlikte Çalıbayırı mevkiinde inşaat çalışmaları tamamlanan 30 yataklı yeni ilçe hastanesi binasında incelemelerde bulundu.


Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Kaymaz ve hastane yöneticilerinden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Öğütlü, mart ayında Sağlık Bakanlığı’ndan gelecek teknik ekip tarafından binanın geçici kabulünün yapılacağını kaydetti. Hastane binasının kısa sürede tamamlandığını dile getiren Öğütlü “Ferizli ve bölge halkının çok daha iyi fiziki şartlarda sağlık hizmeti alması için planlanan yeni hastane binamız tamamlandı. Hastanenin geçici kabulü önümüzdeki günlerde yapılacak. Nisan – mayıs gibi ilçe hastanemiz yeni binasında hizmet vermeye başlayacak.” diye konuştu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER