Hastane Yakında Hizmete Giriyor

Kocaali’nin merakla beklediği çalışmalar arasında yer alan ve 2010 yılı Eylül ayı ortalarında başlayan 30 yataklı hastane inşaatında sona yaklaşıldı.

Hastane Yakında Hizmete Giriyor
Olumsuz hava koşullarından dolayı çalışmalara 2 ay ara verildiğini belirten Kocaali İlçe Hastanesi Müdürü Yahya Oruç, uzun süreli duraklamaya rağmen inşaatın, öngörülenden kısa zamanda bitmesinin ilçe için sevindirici olduğunu söyledi.

Tek kişilik servis odaları
2010 yılı Eylül ayı ortalarında başlayan 30 yataklı Kocaali İlçe Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı. Çalışmalarla ilgili bilgi veren İlçe Hastanesi Müdürü Yahya Oruç, inşaat süresinde devam eden olumsuz hava koşulları nedeni ile çalışmalara yaklaşık 2 ay ara verildiğini, buna rağmen inşaatın öngörülen süreden daha kısa zamanda bitirildiğini belirtti. Hastanenin yapısı ile ilgili açıklamalarda bulunan Oruç “Acil ve diyaliz ünitelerimiz hastanemizin giriş katında yer alacak. Hastanemizin ikinci katında poliklinikler, ameliyathane ve doğumhane bulunacak, üçüncü katta ise yemekhanenin yanı sıra hastalarımızın gözetim altında tutuldukları servis odalarımız olacak. Hastalarımıza en iyi hizmet vermek adına yüksek kaliteli dizayn edilecek olan odalarımız ağırlıklı olarak bir, en fazla iki yatak kapasiteli olacak. Hastanemizin 30 yatan hastaya hizmet verebilecek” dedi.

Yeni üniteler hizmete girecek
Yeni hastane binasının hizmete girmesi ile birlikte hizmet verilen ünite sayısında artış olacağını belirten Oruç “Hastanemiz şu anda acil, dahiliye, göğüs hastalıkları, uzman aile hekimliği, diş, röntgen ve laboratuar üniteleri ile hizmet veriyor. Yeni binamızın tamamlanmasıyla birlikte diyaliz, kadın doğum, çocuk ve genel cerrah üniteleri de hizmete girmiş olacak. Ayrıca oluşabilecek talepler doğrultusunda yeni üniteler de oluşturabilme imkanımız olacak. Hiçbir vatandaşımız tedavi olmak için ilçe dışına çıkmayacak. Hastanemizin şu an 62 olan mevcut personel sayısı 100’ün üzerine çıkacak” dedi.

2100 metrekare yeni alan
Hastane yönetiminin girişimleri ile, bitişikte bulunan ve daha önce SEDAŞ tarafından kullanılan özelleştirme idaresi adına kayıtlı araziye de talip olduklarını belirten Yahya Oruç, girişimlerin sonuç verdiğini ve 2100 metrekarelik bir alanın hastane yönetimine geçtiğini söyledi. Özelleştirme İdaresi’nden alınan 2100 metrekarelik arazi ile hastanenin mevcut alanının 4500 metrekareden 6600 metrekareye yükseldiğini vurgulayan Hastane Müdürü Yahya Oruç, bu arazinin otopark ve gelişim alanı olarak kullanılacağını ayrıca yeni bina hizmete girdiğinde ise hastanenin 1000 metrekare olan kullanım ve hizmet alanının 3500 metrekareye yükseleceğini söyledi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 21:57
SIRADAKİ HABER