Hastaya Ulaşmak 6 Saat Sürdü

İlçemize bağlı Aktaş köyünde şiddetli baş ağrısı çeken vatandaşın yardım istemesi üzerine, İl Özel İdaresi ekipleri harekete geçti.

Hastaya Ulaşmak 6 Saat Sürdü
Ekipler, yaklaşık 6 saatlik çalışma sonucu yoldaki karın tamamını küreyerek ulaşıma açtı. Hasta vatandaş da açılan yoldan hastaneye kaldırıldı.

Kar yağışı, ilçemize 22 kilometre uzaklıktaki Aktaş köyünün yolunun ulaşıma kapadı. Köyde ikamet eden Yusuf İken (51), sabah saatlerinde uykusundan şiddetli baş ağrısıyla uyandı. Hastaneye gitmek isteyen İken, yolların karla kapalı olması üzerine durumu yakınlarına bildirdi. Onların da İl Özel İdaresi’yle irtibata geçmesi üzerine, ekipler sabah erken saatlerde köy yolunu ulaşıma açmak için bir greyderle çalışma başlattı. Zaman zaman tipinin de yaşandığı çalışmalarda ekipler, bir metreyi bulan karı yaklaşık 6 saatte temizleyebildi. Yolun ulaşıma açılması üzerine Yusuf İken, özel bir araçla Kocaali Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Yetkililere teşekkür eden İken, “Baş ağrısıyla uyandım. Ağrı bir türlü geçmedi. Bunun üzerine durumu yakınlarıma haber verdim. Onlar da yetkililerle irtibata geçti. Yapılan çalışma sonucu yol ulaşıma açıldı. Allah devletimizden razı olsun.” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2013, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER