Öğütlü KETEM’lere davet etti

Kanserde erkten teşhisin hayat kurtardığını dile getiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, tüm vatandaşları KETEM’lerde gerçekleştirilen ücretsiz kanser taramalarından yararlanmaya davet etti. 

Öğütlü KETEM’lere davet etti

İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi ve Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün katkılarıyla Dünya Kanser Günü kapsamında Serdivan Alışveriş Merkezi’nde farkındalık etkinliği düzenlendi. İki gün süren etkinlikte kanserin erken teşhis edilmesinin tedavi sürecine sağlayacağı katkı konusunda vatandaşlar bilgilendirildi. AVM’de açılan stanttın yanı sıra kanseri erken teşhis sayesinde yenen kişilerin fotoğraflarının ve kısa açıklamalarının yer aldığı fotoğraf sergisi de ziyaretçilerin ilgisini çekti. Etkinlik alanını ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, dünyada hızla yaygınlaşan kansere karşı Sağılık Bakanlığı’nın kanserle mücadelede başlattığı çalışmaların önemine değindi. 


Öğütlü, kanserin erken teşhis ile tedavi edilebilen bir hastalık olduğunun altını çizerek “Ücretsiz olarak sunulan kanser taramalarının kanserle mücadelede ne kadar önemli olduğunun burada fotoğraf sergisinde yer alan bire bir bu hastalığı yaşamış kişilerin sözlerinden daha iyi anlıyoruz. Amacımız vatandaşımızın bu konudaki duyarlılığını artırmak, erken teşhisin önemini fark ettirmek. İl genelinde düzenlenen programlarda emeği geçen personelimizi yaptıkları çalışmalardan dolayı kutluyorum.” dedi. İl Sağlık Müdürlüğü’nün yanı sıra ilçe sağlık müdürlükleri de bulundukları bölgelerde Dünya Kanser Günü nedeniyle etkinlikler düzenleyerek, KETEM’ler vasıtasıyla yürütülen ücretsiz kanser taramalarına başvurmaları için vatandaşlar bilgilendirildi. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER