Sağlık Müdüründen Kocaali Teftişi

Sakarya İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Murat Alemdar ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Doktor Serdar Değirmenci Kocaali İlçe Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek yeni hizmete giren birimlerde incelemelerde bulundu.

Sağlık Müdüründen Kocaali Teftişi
Troponin cihazı faaliyete girdi
Sakarya İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Murat Alemdar ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Doktor Serdar Değirmenci geçtiğimiz hafta içi Kocaali Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Yeni hizmet binasında incelemelerde bulunan Murat Alemdar, hastanenin yeni aldığı cihazlara ayrı bir önem gösterdi. Bu ilginin en çoğunu ise geçtiğimiz ay laboratuar ünitesine alınan troponin ölçüm cihazı gördü. Acil Servis ünitelerine göğüs ağrısı ile başvuran hastaların ayrıcı tanılarında hekimlere yardımcı olmak ve gereksiz sevkleri engellemek amacıyla kullanılan bu cihazı ve laboratuar ortamını inceleyen heyet sonrasında acil servis ünitesi, yataklı servisler, diyaliz ünitesi, radyoloji ünitesi ve diğer birimleri gezdi. Yeni hizmet binasının işleyişi ve ünitelerin hizmet durumları ile ilgili bilgiler veren Hastane Müdür Yahya Oruç, birimlerin ihtiyaçlarını özellikle vurgulayarak kısa süre içerisinde tamamlanması talebinde bulundu.

Başkandan destek istedi
İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar ve Müdür Yardımcısı Serdar Değirmenci’nin bir sonraki durağı Kocaali Belediyesi oldu. Hastane Müdür Yahya Oruç ile birlikte Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ı makamında ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar, Belediye Başkanı Ahmet Acar’dan sağlık birimlerinin kurumsallaştırılmasında destek olunması talebinde bulundu. Kocaali’de hizmet vermekte olan 112 Acil Servis biriminin Yeni Mahalle’de bulunan sağlık lojmanına taşınması için çalışmalar yapıldığını vurgulayan Alemdar, Kocaali Belediyesi’nin desteğini istedi. Belediye Başkanı Ahmet Acar ise kısa süre önce başlayan taşınma çalışmasını yakından takip ettiklerini söyledi. 112 Acil Servis ünitesinin ilçenin merkezine yakın bir bölgeye taşınmasının, müdahale süresini kısaltacağını belirten Başkan Acar belediyenin, yol, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarında gereken önemi göstereceğini ifade etti.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER