Sakarya'lı Doktorlar Savaş Bölgesinde

14 Mart, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başladığı gündür. 14 Mart 1919’da, İstanbul işgal altındayken ve vatanseverler gece-gündüz düşman askerleri tarafından tek tek şehit edilirken, Tıbbiyeli Hikmet arkadaşlarıyla birlikte bu işgal harekâtına başkaldırmıştır.

Sakarya'lı Doktorlar Savaş Bölgesinde

14 Mart, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başladığı gündür. 14 Mart 1919’da, İstanbul işgal altındayken ve vatanseverler gece-gündüz düşman askerleri tarafından tek tek şehit edilirken, Tıbbiyeli Hikmet arkadaşlarıyla birlikte bu işgal harekâtına başkaldırmıştır. Bugün de, Tıbbiyeli Hikmet’in torunları, sınır ötesinde ve sınır boyunda aynı ruhla kahraman askerlerimize destek vermekte ve ekibin motivasyonunu en üst düzeyde tutmaktadır.

Sakarya Tabip Odası ve Sakarya Aile Hekimleri Derneği Başkanları, bu yıl 14 Mart Tıp Bayramını Sakarya Sağlık Çalışanlarını temsilen, Zeytin Dalı Harekâtına destek olmak için, Kilis-Hatay ve Suriye sınırlarındaki sağlık istasyonlarında kahraman Mehmetçiğimizin sağlık hizmetlerini yürüten, ayrıca Azez’de görev yapan hekimler ve sağlık çalışanları ile birlikte kutladı. kocaali

Sakarya Tabip Odası Başkanı Dr. Fırat KARADENİZ ve Sakarya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Rıdvan KARAGÖZ’den oluşan heyet, hastaları ve arkadaşları tarafından sanki askere uğurlanırmışçasına büyük bir coşkuyla, 13 Mart sabahı Sakarya’dan Kilis’e geçti. Kilis Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Gökmen ERENDOR ve Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Onur ŞİMŞEKYAKAR mihmandarlığında, sınır ötesinde bulunan Azez’deki sağlık tesisinde görev yapan Türk Ekibini ziyaret etti. 

Daha sonra, Öncüpınar Sınır Karakolundan yurda giriş yapan heyet, önce Kilis Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muhlis GÜVELİOĞLU’nu ve Acil Servis’te görev yapan sağlık personeline ziyarette bulundu. Sınır hattında bulunan Karakol ve Acil Sağlık Hizmeti İstasyonları ile UMKE İstasyonlarını sıcak çatışmalar devam ederken ziyaret eden heyet, hekim arkadaşlarına plaketlerini, sağlık personeli ile kahraman askerimize de Sakarya’dan getirdikleri selamları ve tatlıları ikram etti. UMKE’nin yurdun dört bir tarafından gelen ekipleri ile birlikte SAKARYA ekibini de sınırın en hareketli bölgesinde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen heyet, son olarak Hatay, Hassa ve Kırıkhan mevkilerinde çeşitli temaslarda bulunduktan sonra tekrar Sakarya’ya döndü.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER