Sakarya Üniversitesi Mediko, Öğrenci ve Personeller için Hizmet veriyor

Sakarya Üniversitesi Mediko Sosyal Sağlık Merkezi öğrencilerin sağlık problemlerini gidermek için çalışıyor.

Sakarya Üniversitesi Mediko, Öğrenci ve Personeller için Hizmet veriyor

Sakarya Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı’nın öğrencilerine sağladığı hizmetler arasında Mediko Sosyal Sağlık Merkezi de yer alıyor. Öğrencilerin yanı sıra Üniversite çalışanları, bunların bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri de Mediko Sosyal Merkezinin sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

Sakarya Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde yer alan Mediko Sosyal Merkezinin amacı, öğrencilerin beden ve ruh sağlığını korumak, hasta olanları tedavi etmek veya ettirmek, öğrencilerin toplumsal ve ruhsal gereksinmeleri ile ilgilenmek , öğrencilerin yeni ilgi alanları kazanmalarına olanak hazırlamak  gibi hizmetlerle, öğrencilerin sağlıksal ve toplumsal durumlarının iyiye, kişiliklerinin sağlıklı bir biçimde gelişmesine yönelik çalışmalarda bulunuyor.

Mediko Sosyal Merkezi hangi hizmetleri veriyor?

Mediko ‘nun sunduğu hizmetler arasında poliklinik, acil, psikolog, laboratuvar, aşı ve PCR testi hizmeti bulunuyor. Öğrencilerin beden ve ruh sağlığını korumak amacıyla hizmet veren Mediko, randevusuz muayene imkânı sunuyor. Psikolog hizmetinden yararlanmak isteyenlerin ise elektronik posta yoluyla randevu alması gerekiyor.
Mediko Sosyal Merkezi, hafta içi 09.00-17.30 arası hizmet veriyor.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER