Sende bırak rahatla

Dünya Sigaraya Bırakma Gününde sigarayı bırakan Serdivan Kaymakamlığında çalışan Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Ergün ile Polis Memuru Coşkun Karabina, sigara tiryakilerini sağlıklı bir yaşama davet etti.  

Sende bırak rahatla

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en yaygın kullanılan bağımlılık yapıcı madde olan tütün ürünleri; kanser, kalp damar hastalıkları, KOAH gibi pek çok önlenebilir hastalık ve erken ölüm sebepleri arasında ilk sırada yer alırken Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla program düzenledi. Programa Serdivan İlçe Kaymakamı Ali Candan, İlçe Jandarma Komutanı Nuri Çiftçi, İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Balcı; Dünya Sigarayı Bırakma Gününü vesile kılarak sigarayı bırakan Kaymakamlıkta görevli Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Ergün ile Polis Memuru Coşkun Karabina ile sağlık çalışanları katıldı. 

Kaymakam Ali Candan Sigara Bıraktırma Poliklinik çalışmalarını yerinde ziyaret ederek, poliklinikte sunulan hizmetler hakkında bilgi aldı. Sigara Bırakmaya karar veren personeli de tebrik eden Kaymakam Candan, “Sen de başarabilirsin. Şimdi tam zamanı.” diyerek tütün ve sigara kullanımı nedeniyle sağlığını riske atan vatandaşlara mesaj verdi. İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Balcı, Ülkemizde ve dünyada insan sağlığını bozan en önemli etkenin başında sigara kullanımının geldiğini hatırlatarak, tütün ürünü kullanan bireyleri desteklemek amacıyla gerek ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı, gerekse sigara bırakma polikliniklerinde sunulan hizmetlerin geliştirilerek sürdürüldüğünü dile getirdi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER