Ücretsiz Diş Taraması

Önemli gün ve haftalara yönelik çalışmalarını aralıksız devam ettiren Ak Parti Kocaali Kadın Kolları Başkanlığı, 22 – 27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle düzenlediği çalışma kapsamında, Kocaali Karşı Mahalle İlköğretim Okulu 1. ve 2. Sınıf öğrencilerine ücretsiz diş taraması yaptırdı.

Ücretsiz Diş Taraması
Fırça ve macun hediye edildi
Önemli gün ve haftalara yönelik çalışmalarını devam ettiren Ak Parti Kocaali Kadın Kolları Başkanlığı, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda düzenlediği ücretsiz diş tarama kampanyası ile çok sayıda öğrenciye diş sağlığı taraması yaptırdı.

Ak Parti Kocaali Kadın Kolları organizasyonu ve Diş Hekimi Dilek Özdemir’in katkıları ile düzenlenen diş taraması kampanyasında Kocaali Karşı Mahalle İlköğretim Okulu 1. ve 2. Sınıf öğrencilerinin tümüne ücretsiz diş kontrolü yapıldı.

Kontrol yapılan öğrencilerin ailelerine Kampanya kapsamında diş sağlığı kontrolü yapılan öğrencilere ayrıca, birer adet diş fırçası, diş macunu ve diş sağlığı konulu boyama broşürleri dağıtıldı.

Çocuklara aşılanmalı
Tarama süresince öğrencilerle yakından ilgilenen Ak Parti Kocaali Kadın Kolları Başkanı Mine Yılmaz “Diş sağlığı, insan sağlığı için ne kadar önemli ise, erken yaşlarda başlayan diş kontrolü de o kadar önemlidir. Çocuklara bu yaşlarda kazandırılan alışkanlıklar ömür boyu sürecek sağlıklı yaşamın temeli niteliğindedir.

Ağız ve diş sağlığının öneminin gündeme getirildiği bu haftada çocuklarımıza yönelik düzenlemiş olduğumuz bu kampanya ile ağız sağlığının önemine değinmeyi ve bu konuda özellikle çocuklarımıza daha hassas yaklaşılması gerektiğini vurgulamak istedik. Bu tür çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER