1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışmasında sonuçlar açıklandı

1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışmasının sonuçları açıklandı.

1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışmasında sonuçlar açıklandı

Seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda dereceye girenler www.sakarya.bel.tr adresinden ilan edilirken yarışmanın ödül töreni tam kapanma nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışmasının sonuçları açıklandı. Seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda dereceye girenler www.sakarya.bel.tr adresinden ilan edildi. Toplam 749 başvurunun 710’unun kabul edildiği ‘Ada Hikâyeleri’ yarışmasında “Hezeyan ve Rüya” adlı hikâyesiyle İrem Nur Eser birincilik ödülünü kazanırken “Tercüman Ali Çelebi’nin Tercüme-i Hâli” hikâyesiyle Alper Sarı ikincilik, “Kofana” adlı hikâyesiyle Hakan Unutmaz ise üçüncülük ödülünü kazandı. Yarışmada ayrıca 3 hikâye ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Ödül töreni ertelendi
Yarışma ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğümüz ile iş birliği halinde düzenlediğimiz 1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışmasında seçici kurul değerlendirmeleri tamamladı ve dereceye girenler www.sakarya.bel.tr adresinden ilan edildi. Daha önce 11 Mayıs Salı günü olarak belirlenen yarışmanın ödül töreni ise tam kapanma nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. 700’ü aşkın hikâyenin değerlendirildiği yarışmamıza ilgi gösteren tüm hikayeseverlere teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışmasının sonuçları şu şekilde;

1- İrem Nur ESER -“Hezeyan ve Rüya”
2- Alper SAR I- “Tercüman Ali Çelebi’nin Tercüme-i Hâli”
3- Hakan UNUTMAZ -“Kofana”
Mansiyon Ödülü- Murat ŞAHİN -“Büyük Beyaz Öküz”
Mansiyon Ödülü- Gizem KODAK – “Şarkıdaki Ada’m”
Mansiyon Ödülü- Galip ÇAĞ – “Bisiklet Dağı”

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER