2019 Sezonu Fındık Taban Fiyatı

Sakarya fındık üreticileri platformu Fındık taban fiyat beklentisinin 20 TL altı olmaması gerektiğini, aksi halde Fındık üreticisinin çok zor duruma düşeceğini belirtti.

2019 Sezonu Fındık Taban Fiyatı

Fındığın çok zahmet gerektiren bir ürün olduğunu belirten platform sözcüsü Hüseyin Güner “üreticiler, bu emeğin karşılığını almak istiyor. Fındık üreticileri olarak istikrarlı bir fiyat bekliyoruz. Her dönem ilk açıklanan fiyatla sonraki fiyatlar birbirlerini tutmuyor.

Bizler de bu belirsizlikte ne yapacağımızı bilemeden ihtiyaca göre fındığımızı satıyoruz. 2019 Fındık taban fiyatı 20 TL olması üreticiyi rahatlatacaktır. Yetkililerden isteğimiz biz üreticileri mağdur etmesinler. Biz emeğimizin karşılığını istiyoruz.” İfadeledini kullandı.

Güner  “Fındık üreticiliği Sakarya’da 200.000 ailenin tek geçim kaynağıdır. Kimileri tarafından ek gelir olarak da görülmektedir. Hayır efendim ek gelir değil ,Fındık tek geçim kaynağıdır.

Önce bu algıyı değiştirmeli, takdir edersiniz ki Kara deniz bölgesi var olan hükümete sahip çıkıyor, şimdi sıra Karadeniz bölgesi fındık üreticilerine sahip çıkılması da. 2019 fındık  taban fiyatı 20 TL olmalıdır. Çünkü bu bir haktır, emektir ve de ekmektir.” dedi.

Adapazarı Akşam Haberleri

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER