30 Ağustos Zafer Bayrami Mesaji

Fazilet DURMUŞ; 30 Ağustos Zaferi; Türk ordusunun ve Türk milletinin var olma mücadelesinin önemli mihenk taşlarından biridir.

30 Ağustos Zafer Bayrami Mesaji

Asra üç kala atalar kültünden aldığı bağımsızlık ateşini Anadolu’nun dört bir yanında dalgalandırarak; el ele, kol kola, omuz omuza veren yedisinden yetmişine, kadınından erkeğine, dadaşından zeybeğine kahraman Türk milletimizin Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük bir azim ve inançla kazandığı Büyük Zafer’in 97. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.
 
Bu zafer vatan topraklarını kutsal bilerek ülkesini işgalcilerden elbirliği ile kurtaran, Rabbine sığınan Türk milletinin, şehitlerimizin kanı ile yoğrulmuş bağımsızlık sembolü olan bayrağımızın semalarımızda her daim dalgalanacağının, dinimizin temel taşlarından olan ezan seslerinin ebediyen süreceğinin dünyaya ilan edildiği kutlu bir zaferdir.

Usta şair Necip Fazıl Kısakürek bize ait olan bu yüce duyguyu ne güzel dile getirmiştir; 
 
Denildi mi bir yerin adına Türk beldesi Gözüm al bayrak arar, kulağım ezan sesi
 
97.yılında milletçe bir bütün olmanın gururuyla yetiştirdiğimiz çocuklarımıza ve gençlerimize bırakacağımız büyük emanetin imzasının atıldığı bu kutlu zafer gününde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, gazilerimizi, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, vatandaşlarımızın ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.  
 

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER