70 Yaşında tekrar gelinlik giydi

 Sakarya’da kadın ölümlerini ve tacizlerini protesto için 50 yıllık evli çift 70 yaşında gelinlik giyip  farkındalık yaratmak için bir düğün salonunda düğün yaptılar.

70 Yaşında tekrar gelinlik giydi

50 yıllık evli olan Sakarya’da oturan emekli ve 2 çocuk sahibi Şefika, Naci Turnuk çifti son günlerde kadınlara yapılan işkenci, ölüm ve tacizlere dikkati çekmek için tekrar 70 yaşında gelinlik giyen Şefika Tuznuk kadınlara yönelik şiddet artık bitsin diyor.

Düğün yapan çift gelin alması yapılırken pastalar kesilde takılar takıldı ve oyunlar oynanıp şarkılar söylediler.

Şefika Turnuk, bu düğünün amacı son günlerde kadına şiddet ve kadın ölümlerine dikkati çekmek için böyle bir düğün yaptık. 50 yıllık evliyiz ve çok mutluyuz ezilen kadınları ezmesinler ve böyle güzel evliliklerinde olduğunu fark etsinler. Bizde böyle güzel bir farkındalık yapıyoruz. Gençlere nasihatim lütfen boşanmasınlar iyi ve güzel çocuklar yetiştirsinler. Sevmek güzel şey ve ücretsizdir.

Naci Turnuk, amacımız bütün topluma örnek olmak ve eşim en güzelini yaptı. Bizim bütün yıllarımız mutlu geçti, dahada mutlu geçecek inş Allah. Gençler birbirlerini iyi tanısınlar saygı ve sevgi göstersinler. Son günlerde boşanmalar çoğaldı, kadın cinayetleri çoğaldı tabiki bu olaylara üzülüyoruz.

Büyük Kızı İnci Gürsoy, Annemle babamın bu gününü görmekten oldukça çok mutluyum. Annemle babamın bu gününü görmek gerçekten çok farklı ve değişik bir duygu. Böyle mutlulukları Allah herkese nasip etsin.

Mehmet KARAKAŞ

SIRADAKİ HABER