9 bin 500 öğrenci SGM’lerde buluştu

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezleri’nde 9 bin 500 öğrenci Güz Dönemi’ne veda etti. Davut Yüce, “Sosyal Gelişim Merkezleri’nde eğitim almaya gelen öğrencilerimizle birlikte verimli bir eğitim dönemini daha geride bıraktık.

9 bin 500 öğrenci SGM’lerde buluştu

Bahar döneminde kurslarımıza kayıt olmak isteyen öğrencilerimizi merkezlerimize bekliyoruz” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde Güz Dönemi sona erdi. Adapazarı SGM’de 5 bin, Akyazı SGM’de bin 400, Geyve SGM’de bin 480 ve Sapanca SGM’de bin 618 öğrenci eğitim aldı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, bahar döneminde kurslara kayıt olmak isteyen öğrencileri SGM’lere davet etti. 

9 bin 500 SGM’li minik
Yüce, “Sosyal Gelişim Merkezleri’nde eğitim almaya gelen öğrencilerimizle birlikte verimli bir eğitim dönemini daha geride bıraktık. Güz Dönemi boyunca Adapazarı SGM, Akyazı SGM, Geyve SGM ve Sapanca SGM’de 9 bin 500 minik öğrencimize çeşitli branşlarda eğitimler sunduk. Öğrencilerimiz; İngilizce, Becerikli Eller Atölyesi, Mutfak, Ney, Tasarım, Drama, Resim, Keman, Bağlama, Akıl Oyunları, Gitar, Satranç, Bilgisayar Tasarım, Maket Yapımı Atölyesi, Kuran-ı Kerim ve Değerler Eğitimi, Ritim ve Karikatür gibi 17 farklı branşta eğitimler aldı” ifadelerini kullandı.

Yeni döneme davet
Davut Yüce, “Dersler dışında minikler Mevlana haftası, Yerli Malı haftası gibi özel günlerde çeşitli faaliyetler gerçekleştirdi. Çocuk-Yazar buluşmaları kapsamında binlerce çocuk Yazar İrfan Gürkan Çelebi ve Mustafa Yazgan ile tanışma fırsatı yakaladı. SGM Geleneksel Görsel Sanatlar Atölyesi öğrencilerinin hazırladıkları Mirasyedi isimli tiyatro oyunuyla tüm SGM’leri gezerek SGM’li kardeşlerine oyunlarını sahnelediler. Aile Eğitimlerimizde ise velimiz çocuk gelişimi, ebeveyn tutumları, iletişim, çocuk ve okul sorunları, çocuklarda ergenlik dönemi gibi konularda bilinçlendi. Bahar döneminde kurslarımıza kayıt olmak isteyen öğrencilerimizi merkezlerimize bekliyoruz” diye belirtti.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER