Adapazarı Hıfzıssıhha’dan yeni kararlar

Adapazarı İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin son kararlarını kamuoyu ile paylaşan Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, karantinada olan Vişne ve Egemen Sokaktaki yeni uygulanacak tedbirler ile Çarşamba günü açılacak Semt Pazarları hakkında bilgi verdi.

Adapazarı Hıfzıssıhha’dan yeni kararlar

Vişne ve Egemen Sokaklarla İlgili Karar
Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Şeker Mahallesi Vişne ve Egemen Sokaklarındaki karantina tedbirlerinde bina uygulamasına geçildiğini aktardı. Kaymakam Çelikkaya’nın karar açıklamasında; 

“Adapazarı ilçemiz Şeker Mahallesi Vişne Sokak ve Egemen Sokak, Koronavirüs (Kovit-19)   salgınının kontrolü açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri kapsamında 13.04.2020 tarihinde karantina uygulaması kapsamına alınmıştı.

Yapılan değerlendirme neticesinde; Egemen Sokak ve Vişne Sokak’ta 28.04.2020 tarih ve saat 17.00 itibariyle karantina kaldırılmıştır.

Ancak, Şeker Mahallesi Egemen Sokak’ta 3 daire / binalar ile Vişne Sokak’ ta 3 daire / binalarda karantina uygulamasının Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri kapsamında devamına karar verilerek bina giriş ve çıkışlarının kapatılmasına,

Hızırtepe ve Yağcılar Semt Pazarı Çarşamba Açılacak
Adapazarı sınırlarımız içerisinde faaliyet gösteren Hızırtepe Mahallesi ve Yağcılar Mahallesi Kapalı Pazar Yerleri, 01 Mayıs Cuma günü sokağa çıkma yasağı uygulanacağından dolayı, 29 Nisan Çarşamba günü açılarak faaliyet göstermelerine, karar verilmiştir.” bilgileri paylaşıldı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER