Adapazarı’nda Tedavileri Daha Hızlı Olacak

Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu Projesi’ne start veren Adapazarı Belediyesi, Geçici Bakımevi’ndeki yeniliklerine devam ediyor.

Adapazarı’nda Tedavileri Daha Hızlı Olacak

Başkan Işıksu, “Sahipsiz hayvanların daha sağlıklı koşullarda yaşaması ve tedavilerinin daha kısa sürede yapılabilmesi için çalışmamız sürüyor. Son sistemli bir röntgen cihazı kurduk. Misafirlerimizin tedavileri daha hızlı olacak.” dedi. 

Bakımevi’ne Yeni Röntgen Cihazı
Adapazarı Belediyesi’nin yeni dönem projeleri arasında yer alan Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Bakıma muhtaç sahipsiz hayvanların tedavilerinin daha hızlı yapılabilmesi hedefiyle Dağdibi Mahallesi’nde bulunan Geçici Bakımevi’ne son sistem röntgen cihazı kazandırıldı.

Önemli Bir İhtiyaç Giderildi
Adapazarı’nda sahipsiz hayvanlar konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Mutlu Işıksu, “Rehabilitasyon projemizle kapsamlı çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sahipsiz hayvanların tedavilerini hızlandırmak amacıyla gerekli çalışmayı yaptık. Yeni cihaz bu anlamda önemli bir ihtiyacı da gidermiş olacak. Gerekli fiziksel ve tıbbi veterinerlik hizmetlerine haiz ekipmanları sağlamayı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu
Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde çeşitli yaş grupları ve anneli yavrulu bölümleriyle 200 sokak hayvanının bakımı yapılıyor. Günlük ortalama 20 sahipsiz hayvanın tedavi işlemleri tamamlanarak doğal yaşam hakkı olan doğaya salınıyor. Doğal yaşam alanında yaşamalarına engeli olan sahipsiz hayvanlar ise Bakımevi’nin belirlenen yeşil alanında bakımları sürdürülüyor. 

Adapazarı Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER