Ahibaba kesintisiz içme suyuna kavuşacak

Büyükşehir Belediyesi, Geyve Ahibaba’da yüzde 80’ini tamamladığı içmesuyu altyapı çalışmaları kapsamında bölgeye bin 500 metrelik yeni hat kazandırıyor.

Ahibaba kesintisiz içme suyuna kavuşacak

Tarım ve hayvancılığın yoğun olduğu bölgede özellikle yaz aylarında yaşanan su sorunu uzun yıllar boyunca çözüme kavuşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Geyve Ahibaba Mahallesi’nde hayata geçirdiği proje sayesinde bölgede özellikle yaz aylarında yaşanan su sorunlarını çözüme kavuşturuyor. Tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Ahibaba Mahallesi’ne kazandırılacak bin 500 metrelik hat sayesinde kaliteli içmesuyu bölgeye kesintisiz bir şekilde ulaşacak. Çalışmaların yüzde 80’i tamamlanan projenin kalan kısmı için ekipler çalışmalarını özverili bir şekilde sürdürüyor.

Çalışmalar kısa sürede tamamlanacak
Kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile vatandaşlarımıza kaliteli içmesuyunu kesintisiz bir şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda projelerimizi suya değer veren belediyecilik anlayışımıza yakışır bir şekilde yürüterek yenilenen veya yeni hatlar ile kayıp – kaçak oranını şehrimizin dört bir yanında minimum seviyelerde tutmaya devam ediyoruz. Çalışmalarında önemli bir aşama kaydettiğimiz projemizi en kısa zamanda tamamlayarak Ahibaba’da ikamet eden abonelerimizin hizmetine sunacağız” ifadeleri kullanıldı.

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER