Aileye Umut Doğdu 6 Günde 400 Bin TL. Yardım Toplandı

Fosfor metabolizması bozukluğu nedeniyle yoğun bakımda kalan altı aylık Yusuf Bozkurt'un tedavisi için gerekli olan 400 bin lira, sosyal medyada başlatılan kampanyayla toplandı.

Aileye Umut Doğdu 6 Günde 400 Bin TL. Yardım Toplandı

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veren, İbrahim ve Naciye Bozkurt çiftinin bebeği Yusuf'un tedavisi için yurt dışından getirilmesi gereken ilaçla  ilgili Sakarya Valiliği'nden izin alınarak, yardım kampanyası başlatıldı.

Sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar sonucunda ilaç için gerekli olan 400 bin lira 6 günde toplandı. İlacın yurt dışından getirilmesi için ise işlemler başlatıldı.

Çocuğun annesi Naciye Bozkurt, oğlum Yusuf doğduğundan beri 6 aydır yoğun bakımda yatıyor. Çocukta Fosfor metabolizması bozukluğu varmış. Yurt dışından gelmesi gereken bir ilaç varmış doktorlar bu ilacı almanız gerekiyor dedi. Bende bu ilacın nasıl alınacağını ve maddi gücüm olmadığı için alamadım. Daha sonra valilik izniyle sosyal medyadan bir yardım kampanyası başlattık. Kampanyada 400 bir lira 5 günde toplandı. Parayı aldık ve gereken yere yatırdık şimdi ilacın gelmesini bekliyoruz. İnş Allah ilaç Yusuf’a şifa olurda sağlığına kavuşur. Bu kampanyayı düzenleyenlerden Allah razı olsun, ben çok mutluyum mutluluğumu nasıl iade edeceğimi bilemiyorum. Oğlumu hastaneden çıkartırsam bir kurban keseceğim ve oğlumu ilk olarak banyo yaptıracağım ve onu koklayacağım.

Sosyal medyada kampanyayı başlatan 2 milyon takipçisi olan Sosyal medya fenomeni, Mehmet Berk Ergin  Twitter hesabından destek verince kampanya bir anda çığ gibi büyüdü ve Yusuf’a yurt dışından getirilecek ilacın parası olan 58 bin Euro toplandı.

Engin, Sakaryalı küçük kardeşimiz Yusuf’u ziyarete geldim, umarım ilacını aldığında iyileşir.12 yıldır sosyal sorumluluk konularıyla ilgilenmekteyim. 2 milyon kitle ile sosyal sorumluluk konsunda mücadele etmeye çalışıyorum. İnsanların mutluluğuna ortak olmaya çalışıyorum. Binlerce insanın mutluluğuna ortak oldum bu zamana kadar. Yusuf kardeşimiz için sonuna kadar destek vereceğime sözüm vardı ve sözümü tuttum. Sosyal medyanın Sosyal sorumluluk önemi Yusuf’a yapılan muazam olayla lanse edilmiştir. Kampanyaya başladığında hesapta ilk gün 39 bin tl ile başlamıştık, 6 gün boyunca hafta sonu dahil üzere yaklaşık 400 bin lira toplandı, 6 günde 400 bin Tl. Toplanması güzel bir durum.

Bu kampanyaya katılan herkese teşekkür ediyorum.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER