Akif Yener sanatının 25. Yılını muhteşem bir gece ile taçlandırdı

Sakaryalı Pop Müzik Sanatçısı Sanatının 25. yılını AKM’de düzenlediği muhteşem programla kutladı.

Akif Yener sanatının 25. Yılını muhteşem bir gece ile taçlandırdı

İmza günü etkinliğine gelen herkese imzalı Cd’sini hediye eden Akif Yener; programda tüm parçaların da seslendirdi. kocaali

Sakaryalı Pop Müzik Sanatçısı “Onun Adı Efsane Sakarya”, “Ne Aşk Ne Hayat” ve “Sakaryaspor 50. Yıl Marşı (Bu Kalp seninle Sakaryaspor” şarkılarının Bestekârı Akif Yener; sanat hayatındaki 25’inci yılını AKM’de düzenlediği muhteşem programla kendisini yalnız bırakmayan hayranlarıyla birlikte kutladı. Özcan Yemiş’in sunumuyla gerçekleşen İmza günü etkinliğine gelen herkese imzalı Cd’sini hediye eden Akif Yener; programda tüm parçaların da seslendirdi. Programa; Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Sakarya Radyo ve internet Habercileri Derneği Başkanı Remzi Adıyaman, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik, MHP Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Adalet Umutlu Güneş, Türkiye Sakatlar Derneği Sakarya Şube Başkanı Sibel Özkan, Gazeteciler Birliği Başkan Vekili Müjdat Çetin, Amigo Ersin Uysal, Sakaryaspor Tribün Lideri Yılmaz Şen ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Okullarda Sakarya marşı çalınmalı
Gecede bir konuşma yapan Sakaryalı Pop Müzik Sanatçısı Akif Yener; sanat hayatı hakkında bilgiler vererek, Milli Eğitim'e de öneri sundu. Sakaryaspor için bestelediği "Onun Adı Efsane" şarkısının Sakaryaspor için yazılan ilk şarkı olduğunu hatırlatan Akif Yener; “Kocaeli'de şehrin takımı için bestelenen şarkının okullarda teneffüs zili olarak çalındığını söyledi. Yener; “Biz önceki Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile bu projeyi konuşmuştuk hayata geçirilecekti ama nasip olmadı. Umarım; yeni müdire Pervin Töre hanım; bu projeye sıcak bakarsa proje uygulanır diye düşünüyorum” diyerek, duygularını ortaya koydu.

Yerel sanatçılar desteklemeli
Programda söz alan RATED Başkanı Remzi Adıyaman ise Sakarya'da Akif yener gibi değerli sanatçılara destek vermemiz gerekir. Bende sanatçıyım zorlu çalışmalar ile ortaya çıkarılan emeği bilirim. Yerel sanatçılara sahip çıkılması gerekir. Sakaryaspor maçlarında kendi sahamızda Akif Yener'in yaptığı şarkıyla dinlemek, duymak isterim ben şahsen. Bu akşam çok güzle bir program oldu katılmaktan mutluyum. Akif Yener'in 25 sanat yılınız kutluyorum" dedi. 

Çiçek bahçesine döndü
Söyleşinin ardından şarkılarını hayranları için seslendirdi. Mini konserin ardından Akif Yener’e; Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman tarafından Taraklı tablosu, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal tarafından çiçek, Amigo Ersin tarafından atkı, Sakaryaspor Tribün Lideri Yılmaz Şen çiçek takdim edildi. Sevilen sanatçı program sonunda cdsini imzalayarak, hayranlarıyla fotoğraf çektirdi. Akif Yener son olarak; sosyal paylaşım sitelerinde şöyle bir mesaj verdi: “25. Sanat yılım imza günü etkinliğimde beni yalnız bırakmayan tüm dost ve sevenlerime sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Etkinliğime katkıda bulunan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine, Kurt prodüksiyon Sebahattin Kurt’a, Fırtına Emlak Gökhan İn ve Burhan Tüfekçi’ye, Radyo Stop Soner Kor ve Tuncay Kor’a, Old Wear Alper Akgün’e Basın Danışmanım Gazeteci Levent Candan’a, Eleganza Ajans Ferid Şekerli’ye, eski Sakaryaspor Yönetiminde Başkan Yardımcısı Yüksel Şenlikoğlu’na Zer Ofıs Cengiz Bekiroğlu’na, Elit Ajans Muharrem Güçlü’ye, Serisan Baskı Sinan Kılıçbay’a, Can Dolum Ferhun Tarım’a, Bulunmayan.com Gürsu Erinç’e, Modapark Atlantis Mehmet Atlantis’e, Saklıbahçe Harun Tekmil’e, ayrıca geceye katılan değerli büyüklerime, meslek hayatımda tüm sanatsal çalışmalarımı destekleyen Sakarya’nın güzide basın mensupları ve tüm dost ve sevenlerime sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum”

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER