Akyazı’nın iki mahallesinde beton yol tamam

Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal alanlarda sıkıştırılmış beton yol çalışmaları devam ediyor.

Akyazı’nın iki mahallesinde beton yol tamam

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar Akyazı’da başladı. Haydarlar ve Yörükyeri mahallelerinde 2 bin 700 metrelik kırsal güzergâh beton yola kavuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz sene Taraklı, Geyve ve Kocaali ilçelerinde uyguladığı sıkıştırılmış beton yol imalatından sonra bu sene Akyazı için programa aldığı 50 kilometrelik beton yol imalatına başladı. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi marifetiyle yürütülen çalışmalarda Akyazı’nın Haydarlar ve Yörükler mahallerinde 2 bin 700 metrelik beton yol imalatı tamamlandı. Toplamda 2 bin 430 metreküp betonun kullanıldığı güzergâhlarda ulaşımlar rahat ve konforlu bir şekilde yapılıyor.

Dayanıklı ve yerli üretim
Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Akyazı ilçemizde başlattığımız sıkıştırılmış beton yol çalışmalarıyla eskimiş yollarımızı modern ve güvenli bir hale getiriyoruz. Akyazı Haydarlar ve Yörükyeri mahallerinde sıkıştırılmış beton yol çalışmalarımızı bitirdik.  Toplamda 2 bin 700 metrelik güzergâhta 2 bin 430 metreküp sıkıştırılmış beton yolu ilçemize kazandırdık. Planlanan program dâhilinde bölge halkımızın kullanımına sunacağımız milli kaynaklarla üretilen, uzun ömürlü sıkıştırılmış beton yolun bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER