Altyapıya yatırım şehrin geleceğine yapılan en kıymetli yatırımdır

2022 yılının ilk toplantısında bürokratlarıyla SASKİ gündemiyle bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, “Altyapıda 2021 yılını başarıyla tamamladık, geride kalan süreçte şehrimizi güçlü altyapıyla buluşturmak için gündüz gece çalıştık.

Altyapıya yatırım şehrin geleceğine yapılan en kıymetli yatırımdır

Devam eden çalışmalarımızın yanı sıra ihale aşamasına gelen pek çok yatırımımız yer alıyor. Altyapıya yatırım, şehrin geleceğine yapılan en kıymetli yatırımdır. Şimdi yeni hedefler yeni yatırımlar için çalışmaya devam diyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 2022 yılının ilk toplantısında bürokratlarıyla SASKİ gündemiyle bir araya geldi. Genel Sekreter Mustafa Ak, genel müdürler, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanlarının hazır bulunduğu toplantıda, SASKİ’de görev yapan daire başkanları birimlerinin faaliyetlerine ilişkin sunumlar yaptı. 2021 yılına ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı buluşmada yeni dönem hedefleri de masaya yatırıldı. Başkan Yüce, özveri ve gayretleri dolayısıyla tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, yeni dönemde şehrin su ve altyapı geleceği için önemli adımları atmaya devam edeceklerini dile getirdi.

34 farklı ülkeden erişim
Katılımcı belediyecilik anlayışı ile SASKİ’nin 2022-2026 stratejik planının hazırlandığını ve gelecek hedeflerini belirlendiklerini ifade eden Başkan Yüce, “Şehrimizin tamamına vatandaşlarımızın, paydaşlarımızın ve alanında uzman isimlerin katkılarıyla en iyi hizmeti ulaştırıyoruz. Teknolojiyi yakından takip ediyor, yenilikçi uygulamaları işleme alıyoruz. Salgın döneminde de işlemleri e-devlet üzerine taşımıştık. 34 farklı ülkeden işlem yapıldığını da ifade etmek istiyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte de katılımcılık esasıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Güçlü altyapı
Geride kalan 2,5 yıllık süreçte şehri güçlü altyapıyla buluşturmak için gündüz gece çalıştıklarını paylaşan Yüce, “Güvenle ve sağlıklı su için ihtiyaç duyulan noktalara yeni hatlar kazandırıyor, deforme olan şebekeleri yeniliyoruz. Yağmursuyu ve kanalizasyon ağlarıyla şehrimiz altyapısını geleceğe hazırlıyoruz. Devam eden çalışmalarımızın yanı sıra ihale aşamasına gelen pek çok yatırımımız yer alıyor. İnşallah şehrin geleceği için güçlü altyapı hamlelerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yenilenebilir enerji kaynakları ve sondaj çalışmaları
Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik yatırımlar için harekete geçtiklerini dile getiren Başkan Ekrem Yüce, Karaman’da güneşten enerji üretecek proje ile 4 bin hanenin elektrik tüketimine karşılık gelen enerjiyi üreteceklerini söyledi. Yüce, 2021 yılında ADASU HES, Keremali HES ve Akçay Barajı isale hattı üzerine kurulan HES’lerle toplamda 70 Milyon Kw, 44 milyon TL’ye ulaşan üretim gerçekleştirdiklerini ifade etti. Sondaj çalışmalarıyla da alternatif su kaynakları oluşturduklarını ifade eden ve yapılan testlerde yüzde 80’inin içilebilir olduğunu paylaşan Yüce, 2021 yılında 14 sondajı da devreye aldıklarını belirtti.

Yeni hedefler yeni yatırımlar
Şehri altyapıda yarınlara ulaştırmak adına yeni hamleleri de bir bir atmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Ekrem Yüce, “Yeni dönemde yeni projelerimiz için de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Devam eden yatırımlarımızın yanı sıra ihale aşamasına gelen çalışmalarımız da bulunuyor. İçmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon ağlarıyla şehrimizde su kayıp kaçak oranlarını minimum seviyelere çekeceğiz. Ayrıca alternatif su kaynakları için adımlarımız olacak. Altyapıya yatırım, şehrin geleceğine yapılan en kıymetli yatırımdır. Rabbim hayırlı ve bereketli eylesin.” diye konuştu.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER