Arifiye Belediyesi Karıncalı Dede Türbesi Yolunu Tamamlıyor

Arifiye Belediyesi Ahmediye Mahallesinde yüksek bir kayanın üzerinde bulunan Karıncalı Dede Türbesine giden yolda tamamlanan istinat duvarının ardından, beton yol çalışmalarına başladı.

Arifiye Belediyesi Karıncalı Dede Türbesi Yolunu Tamamlıyor

Ahmediye Mahallesinde yüksek bir kayanın üzerinde bulunan Karıncalı Dede Türbesi yolunda toprak kaymalarının önüne geçmek amacıyla istinat duvarı çalışması başlatan Arifiye Belediyesi, duvarının tamamlanmasıyla birlikte beton yol çalışmasına başladı. 

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “ Ahmediye Mahallesinde bulunan Karıncalı Dede Türbesinde toprak kaymalarının önüne geçmek amacıyla istinat duvarı çalışması başlatmıştık. Duvarın tamamlanmasıyla birlikte hız bir şekilde beton yol uygulamasına geçtik. 600 metre uzunluğundaki beton yolun yarısını tamamladık. Türbenin bulunduğu alanda çevre düzenlemesi yaparak, ziyarete gelen vatandaşlarımızın daha ferah bir ortamda bulunmalarını sağlayacağız.  Çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak, Karıncalı Dede Türbesini vatandaşlarımızın ziyaretine açacağız.” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER