Arifiye Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti

Arifiye Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Arifiye Belediyesi Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu başkanlığında yapıldı.

Arifiye Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti

Açılış konuşmasını yapan Başkan Karakullukçu; Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bir hafta sonra Kurban bayramını kutlayacağız. Şimdiden hepinizin kurban bayramını kutluyorum. Allah nice bayramlar görmemizi nasip etsin inşallah.

1200 metre uzunluğunda yeni yağmur suyu hattı
İlçemizin dört bir yanında çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Karakullukçu; “ Gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son günlerde ülkemizin çeşitli yerlerinde yoğun yağışlar sonrası sel felaketleri, su baskınları yaşandı. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Belediye olarak yağmur suyu kanal çalışmalarımıza bu süreç içerisinde ağırlık verdik. Fatih Mahallesinde Gödemen mevkii dediğimiz yeni yerleşim bölgesinde yaklaşık 1200 metre uzunluğunda yeni yağmur suyu hattı çalışması gerçekleştirdik. Burada hem bölgenin yağmur suyu sorununu çözdük, hem de biliyorsunuz hal binasına giden alt geçitte aşırı yağışlarda oluşan su baskınlarının önüne geçtik.  Çalışmalarımızı tamamladık ilçemiz halkına hayırlı olsun.

Toyota Hastanesinde çalışmalar tamamlanıyor.
Toyota Hastanesinde çalışmaların tamamlandığını ve yakın zamanda yerine geçeceğini belirten Başkan Karakullukçu; “ Toyota Hastanesi ilçemize geri dönüyor. Biliyorsunuz ki süreç biraz uzamıştı. Ancak şuan için mevcut binanın onarımı ve arka tarafından ki yeni bina tamamen bitti. Yan tarafta yeni poliklinik binaları yapılıyor. Onlar da tamamlanmak üzere.  100 yataklı olarak hastanemiz hizmete girecek. İlçemizin ve şehrimizin ihtiyaçlarını karşılayacak. Biz Belediye olarak çevre düzenlemelerini yağmur suyu hatlarını yapıyoruz. Çok yakında hizmete girerek ilçemize ve Sakarya'mıza en güzel şekilde hizmet vermeye başlayacak. Hayırlı olsun.

Sünnet Şöleni Geri Dönüyor..

Geleneksel olarak yapmış oldukları sünnet şöleninin Korona Virüs pandemisi dolayısıyla yapamadıklarını, pandeminin sona ermesiyle sünnet şölenini bu yıl da düzenleyeceklerini belirten Başkan Karakullukçu; “ Belediye olarak hizmette sınır tanımıyoruz. Geçmiş senelerde de yapmış olduğumuz sünnet şölenini pandemiden dolayı ara vermek zorunda kalmıştık. Pandeminin bitmesiyle bu sene yeniden düzenliyoruz. Kayıtlarımızı tamamladık. 5 Ağustos tarihinde şölenimizi gerçekleştireceğiz.“ dedi.

Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Feridun Adıyaman Fatih Mahallesindeki sağlık ocağının durumunu sordu. Başkan Karakullukçu, müteahhitin sözleşmedeki tüm süresini kullandıktan sonra sözleşmeyi feshettiğini, dolayısıyla yeni ihale hazırlıklarında bir gecikme olduğunu, ancak yeni ihale çalışmalarının başladığını söyledi.
Meclis’te 9 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER