Arifiye, Orman Yangınlarından Etkilenen Bölgelere Yardım Elini Uzattı

Arifiye Belediyesi ile Kızılay Sakarya Şube Başkanlığı işbirliği ile Antalya Manavgat’ta Orman Yangınlarından zarar gören vatandaşlarımız için toplanan yardımlar 15 Temmuz Demokrasi meydanında düzenlenen törenle yola çıktı.

Arifiye, Orman Yangınlarından Etkilenen Bölgelere Yardım Elini Uzattı

Düzenlenen törene; Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Kızılay Arifiye Şube Başkanı Mustafa Yıldız, Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı ile vatandaşlar katıldı. 

Düzenlenen Törende; Açılış konuşmasını Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki yaptı. Zahit konuşmasında; ”Dünya’nın neresinde olursa olsun, bir afet ya da savaştan zarar gören insan varsa, Aziz Milletimiz adına Kızılay oradadır. Aziz Türk Milleti’nin yardım elini uzatır. Kızılay, küresel ısınmanın yarattığı olumsuz etkiler nedeniyle Dünya’nın birçok yerinde olduğu gibi, ülkemizde de yangın ve sel gibi doğal afetlerde oluşan yaraları sarmaya çalışmaktadır. Sosyal medya ve bazı art niyetli medya kuruluşlarında belirtildiği gibi devletimizin bir ihmali yada zafiyeti söz konusu değildir. Devletimiz, tüm olanakları ile vatandaşının yanındadır. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma ile Aziz Milletimiz bu zor zamanları da atlatacaktır. Ben, gösterdikleri hassasiyet ve yardımseverlik nedeniyle tüm Arifiye’li vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. 

Sonrasında söz alan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ise; ”Hepimizin malumu, son yıllarda Dünyamızda yaşanan küresel ısınma nedeniyle, Dünya’nın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de deprem, yangın ve sel gibi doğal afetlere maruz kalıyoruz. Tabii, bu yaşanan yangınlarla ilgili güvenlik güçlerimizin yaptığı çalışmalarda sabotaj ihtimali de oldukça yüksek. Bunun yanında devlet olarak, sosyal medyada ve bazı art niyetli medya kuruluşlarının yayınlarında hükümetimizi başarısız ve aciz göstermeye yönelik gayretlere şahit oluyoruz. Aziz milletimiz, sağduyusuyla ve yardımlaşma ve dayanışma içinde yapılan bu saldırıları bertaraf edecek ve bu zor zamanları da hep birlikte atlatacağız. Yaşanan afetlerde yitip giden canlar tabii ki geri gelmez, ancak bunun dışında Devletimiz, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için tüm olanaklarını seferber etmiş durumdadır. Devletimizde bu güç, azim ve kararlılık vardır. Herkes müsterih olsun. Biz de Arifiye olarak çorbada bizim de bir tuzumuz olsun dedik. Hassasiyetleri ve yardım severlikleri nedeniyle vatandaşlarımıza, toplanan yardımları düzenlemede ve kolilemede canla başla çalışan hanım kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Törende söz alan Arifiye Kaymakamı Sayın Bekir Dınkırcı ise; “Arkadaşlar, Dünyamızda yaşanan Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerini maalesef, son yıllarda yaşadığımız doğal afetlerle görüyoruz. Ben daha önce görev yaptığım yerlerde metrekareye 112 Kg. yağmur düştüğüne şahit oldum. Çok büyük bir afetti. Ancak, Sinop ve Kastamonu’da metrekareye 250 Kg.’dan fazla yağış düşmüş. Böyle bir yağışı hiçbir alt yapı kaldırmaz. Yine, Akdeniz bölgemizde yaşanan yangınlarda 60 Bin Dekar yani 600 Bin dönüm orman alanımız yandı. Devletimiz tüm imkânlarını seferber etmiş durumda. Vatandaşımızın mağduriyetini giderecek, güç, azim ve kararlılığa sahiptir. Elele bu günleri de hep birlikte atlatacağız. Üzerimizde her türlü oyunu oynayan güçlerin anlamadığı da budur. Aziz Türk Milleti her zaman birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tek yumruk olarak zor zamanları atlatmayı bilmiştir. Yeri gelmişken, bu yardım organizasyonuna katılan, emeği geçen tüm kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Yardım tırımızın sağ salim afet bölgesine ulaşmasını diliyorum.” Dedi. 
Arifiye Merkez Camii İmam Hatibi Enver Küçük tarafından yapılan dua sonrası yardım tırı yola çıktı.           

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER