Arifiye Park 29 Kasım’da ihaleye çıkıyor

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Arifiye’de yeni bir yaşam alanı kazandırmak için düğmeye bastık.

Arifiye Park 29 Kasım’da ihaleye çıkıyor

Arifiye Park için 29 Kasım Çarşamba günü ihaleye çıkıyoruz. Arifiye Aşağıkirazca’da inşa ettiğimiz hal kompleksinde de işlemler devam ediyor. Tüm çalışmalarımız Arifiyeli hemşerilerimize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti. Belediye başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu buluşmada ilçede devam eden çalışmalar ve yeni projeler masaya yatırıldı. Toçoğlu, Arifiye’ye yeni bir park kazandırmak için 29 Kasım Çarşamba günü ihaleye çıkacaklarını kaydetti.

İhale 29 Kasım Çarşamba
Başkan Toçoğlu, “Arifiye’de yeni bir yaşam alanı kazandırmak için düğmeye bastık. Arifbey Mahallesi’nde İmam Hatip Lisesi’nin arkasında bulunan 10 bin metrekarelik alanda hayata geçireceğimiz proje için 29 Kasım Çarşamba günü ihaleye çıkacağız. İhalemizin ardından derhal çalışmalarımızı başlatacağız. Projemizin içerisinde yürüyüş yolları, yeşil alanlar, kafe-restoran, çocuk oyun alanları, kaykay pisti, basketbol sahası, otopark ve diğer tüm gereklilikler yer alacak. Projemiz kapsamında 250 ağaç dikimini de gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Yeni halin altyapısı tamam
Yeni Hal Kompleksi’nin de Arifiye’de hayat bulduğunu aktaran Başkan Toçoğlu, “Aşağıkirazca Mahallesi’nde inşa ettiğimiz Toptan Sebze ve Meyve Halinde çalışmalarımız devam ediyor. Altyapı imalatlarımızı tamamladık. Dükkanlarımızın kiriş kısımlarında işlemler devam ediyor. Kompleksimizde belli metrekare ölçülerine sahip 80 dükkan, idari bina ve çok çeşitli ihtiyaç alanları yer alacak. Bölgenin en büyük hali olacak. İnşallah tamamlanmasıyla hem esnafımız hem de Sakaryamız kazanacak. Kemaliye Grubu İçmesuyu Projemizde de çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Ayrıca planlamalarımız dahilinde asfalt serim işlemleri de gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Buluşma noktası
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nu belediyemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Başkanımıza Arifiye’de hayata geçirdiği çalışmalar dolayısıyla teşekkür ediyorum. İnşallah 29 Kasım Çarşamba günü ihaleye çıkacak Arifiye Park’ta ilçemizin yeni buluşma noktalarından biri olacaktır. Hayırlı olsun” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER