Arifiye’de 170 Çocuk Erkekliğe ilk adımını attı

Arifiye Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen toplu sünnet organizasyonu gerçekleşti.

Arifiye’de 170 Çocuk Erkekliğe ilk adımını attı

Arifiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen toplu sünnet organizasyonu bu yıl 170 çocuğun sünnet edilmesiyle gerçekleşti.

ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Bu gün burada bir anne, bir baba için en anlamlı günlerden birini yaşıyorlar. Çocuklar bizim geleceğimiz, canlarımız, yarınlarımız. Biz, onların geleceği için varız. Onların geleceğini en iyi şekilde hazırlamak için varız. Değerli anneler; özellikle çocukları yetiştirecek olan, yönlendirecek olan sizlersiniz. Sizlere Allah’ın emaneti olan çocuklar bizlere emanettir. Dolayısıyla, onların vatan, millet sevgisiyle en iyi şekilde yetişmesi ve gelişmesi için birlikte çaba göstereceğiz.

ŞÖLEN İPTAL EDİLDİ.
Bu yıl sekizincisini düzenlemiş olduğumuz toplu sünnet organizasyonumuzu gerçekleştirdik.  Ülkemizdeki Covid-19 pandemisi nedeniyle,  iki yıldan bu yana askıya almış olduğumuz etkinliğimizi bu sene yeniden gerçekleştirdik. Fakat etkinliğimizde bu sene bir değişikliğe giderek, artan Covid-19 vakaları sebebiyle şölenimizi iptal ettik.  Bunun yerine çocuklarımızın sünnetlerinden sonra onları motive etmek amacıyla sünnet kıyafeti ve kol saati, ev ziyaretlerinde kullanılmak üzere de bir takım hediyelerimiz oldu.  Erkekliğe ilk adımını atan 170 çocuğumuzu tebrik ediyor, ailelerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” Dedi.

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2022, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER