Arifiye’de Berberler ve Kuaförler Dezenfekte Ediliyor

Arifiye Belediyesi, hafta başı İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde açılması planlanan berber ve kuaförlerde dezenfekte çalışmalarına başladı.

Arifiye’de Berberler ve Kuaförler Dezenfekte Ediliyor

Arifiye Belediyesi, korona virüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Covıd-19 salgını nedeniyle yaklaşık bir buçuk aydan fazladır kapalı olan berber ve kuaförler pazartesi günü kapasitelerinin yarısı ve randevu sitemi üzerinden kepenkleri geri açıyor.

Bu kapsamda dezenfektasyon ekipleri,  11 Mayıs tarihi itibari ile belirlenen kurallar doğrultusunda iş başı yapacak olan berber ve kuaförlerin dezenfekte işlemlerine başladı. Halk sağlığının korunması için ekipler, iş yerlerini tek tek açarak dezenfekte ediyor. 
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Pazartesi günü vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak olan berber ve kuaförlerimizi de bu kapsamda baştan aşağıya dezenfekte ettik. Hemşehrilerimiz ve esnaflarımız için buraları hijyenik ve steril bir hale getirdik. Dezenfeksiyon çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu zorlu süreç bitene kadar, tüm imkânlarımızı hemşehrilerimiz için sonuna kadar kullanacağız” dedi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER