Arifiye’de Korona Virüs Pandemi Denetimi

Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve Başkan İsmail Karakullukçu’nun katılımı ile, ilçe merkezinde işyeri denetimleri gerçekleştirildi…

Arifiye’de Korona Virüs Pandemi Denetimi

Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak, salgının yayılmasını engellemek, alınan tedbirlere uyulmasını denetlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi gereği, ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de 04.03.2021 tarihinde Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında, Jandarma, Emniyet ve Zabıta ekiplerince işyeri denetimleri gerçekleştirildi.

Denetimlere Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş,  İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Aka, Arsiader Başkanı Fatih Yeter ve Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz katıldı.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 03.03.2021 Dinamik Denetim Süreci Konulu Genelgesi ve Eklerine istinaden Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, denetime çıkılmadan önce hükümet konağı önünde daire amirleriyle koronavirüsle topyekün mücadele konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak; Genelge ve Eklerini ayrıntılı bir şekilde katılımcılara açıkladı.

Sigorta Şirketi, berber, eczane, alışveriş merkezi, market, tuhafiye, lokantalar, büfeler, şarküteri, kuyumcu, pastane vb. gibi birçok farklı işletmede denetimde bulunan Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı; Koronavirüsten korunma ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla denetimlerde işletme sahiplerine ve vatandaşlarımıza alışveriş esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu.
 
Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı; yaptığı açıklamada; “ Bu denetimlerdeki amacımız, vatandaşlarımıza rehberlik etmek, onları bilgilendirmek ve bu konudaki farkındalığı biraz daha üst seviyeye çıkarmaktır. Maske, sosyal mesafe ve temizliğin önemi artık hepimizce malum. Her ne kadar denetimlerdeki amacımız rehberlik etmek olsa da, Kurallara uymayanlar hakkında da yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemler de, kamu sağlığı açısından tesis edilecektir. Koronavirüsle mücadelede toplumun tüm katmanlarının aynı anda mücadelesi büyük önem taşımaktadır. Vaka sayısı yeniden çok yüksek seviyelere çıkarsa, korkarım yine her tarafın kapandığı günleri görürüz.” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER